PARTNER PORTALU
  • BGK

Maria Wasiak: Zostaniemy przy obecnym systemie poboru opłat na autostradach

  • PAP/AT    15 kwietnia 2015 - 07:14
Maria Wasiak: Zostaniemy przy obecnym systemie poboru opłat na autostradach

Na bramki na odcinkach zarządzanych przez koncesjonariuszy resort nie ma wpływu (Maria Wasiak, fot.PTWP)

Nie będziemy budować nowych bramek - mówi Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju.
Na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad utrzymany zostanie obecny system poboru opłat - powiedziała w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" i radiowej Trójki Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju.

"Nie będziemy budować nowych bramek. Zostaniemy przy obecnym systemie" - dodała. Na bramki na odcinkach zarządzanych przez koncesjonariuszy resort nie ma wpływu. Ewentualna zmiana umów z nimi generowałaby duże koszty po stronie państwa, nieproporcjonalnie wyższe niż korzyści.

Poinformowała, że zarówno GDDKiA jak i koncesjonariusze stale robią analizy, potrzebne do bieżącego funkcjonowania. Teraz trzeba je będzie podsumować i skonfrontować z założeniami sprzed 15 laty. Np. rozważa się, "czy kontynuacja trasy A2 do granicy wschodniej jest niezbędna w formacie autostradowym, czy nie wystarczy ekspresówka".

Konkretne wnioski ogłoszone zostaną w najpóźniej w połowie roku - zapowiedziała Wasiak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Użytkownik autostrad, 2015-04-15 16:10:52

    Co za denna decyzja ministerki... Jak można zostawić najgorszy system poboru opłat?!!?!?!? Znów będę z moich podatków opłacał darmowe przejazdy na A1 w wakacje??? Przecież to chore!!! Dziwne, że MINISTER nie jest w stanie wpłynąć na koncesjonariuszy... Naprawdę Koncesjonariusze nie są w stanie i... nie mają chęci na budowanie viatoli, skoro i tak wielkość opłat nie uległaby na ich autostradach zmianie??? Nie chce mi się wierzyć, że " zmiana umów z nimi generowałaby duże koszty po stronie państwa, nieproporcjonalnie wyższe niż korzyści."  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: