PARTNER PORTALU
  • BGK

Marki: miasto odnowi zabytkowe Kamienice Briggsów

  • MN    13 września 2016 - 15:35
Marki: miasto odnowi zabytkowe Kamienice Briggsów
Kamienice Briggsów pochodzą z końca XIX wieku (fot. mat.pras.)

• Samorząd Marek odnowi dawne osiedle robotnicze.
• Miasto podpisało umowę na modernizację ośmiu zabytkowych kamienic.
• Prace ruszą już w połowie września.
We wtorek (13 września) samorząd w Markach (woj. mazowieckie) podpisał umowę na modernizację ośmiu tzw. Kamienic Briggsów, leżących w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 8. Prace, które ruszą w drugiej połowie września, wykona warszawska firma Inter-Profil.

- Ten kontrakt będzie największą od dekady inwestycją w mienie komunalne. Kamienice Briggsów znów będą wizytówką naszego miasta – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Kamienice leżą w samym sercu Marek. To również materialny dowód istnienia społecznej odpowiedzialności biznesu… z końca XIX wieku.

Osiedle to ważna część historii miasta

Nazwa kamienic pochodzi od angielskich przemysłowców Edwarda i Johna Briggsów. Razem ze wspólnikiem, Ernestem Posseltem, wybudowali w Markach fabrykę przędzalniczą, która stała się dla miasta kołem zamachowym. Przedsiębiorcy nie zapomnieli też o lokalnej społeczności, tworząc m.in. osiedle robotnicze.

- Twórcy fabryki wdrażali zasady tzw. CSR w życie, zanim wymyślono ten termin. Nie tylko wybudowali mieszkania dla pracowników fabryki, ale również ochronkę dla dzieci, wspierali budowę kościoła, ufundowali karetkę dla warszawskiego pogotowia – mówi Jacek Orych.

Modernizacja ośmiu kamienic będzie realizowana w latach 2016-2017. Koszt inwestycji to 1,88 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • OLA MUCHO GRASJAS London, 2016-11-05 11:29:19

    gówno prawda csr niema z tym nic wspólnego to zasługa Londynu i Amerykańskiego biznesmena z Gmc London sieci potężnych korporacji dla których pracował jeden z tych ludzi co mieszka w tych zasranych brudnych kamienicach pomogli także ludzie Prawosławni i aktorzy z którymi kontaktował się anonimowo mi...mo tego że nienawidził tego gdzie się wychowywał za o rozpisał się na cały świat żeby były dotacje i pomoc żeby nie kradli tego co on wywalczył do własnych kieszeń przeprowadził z telewizją dużo wywiadu na temat tego jak tu się żyje żeby przeżyć w tej patologi którą powoli wyprowadzają na ludzi chociaż tyle mógł zrobić dla tego miasta którego w sercu nigdy nie będzie nosił podziękowania dla biznesmena sieci samochodowych w Rosi St Zjednoczonych Londynu dotacja trafi w dobre ręce do gospodarowania w wielu innych miastach Państwach gdzie te pieniądze są potrzebne na remonty szkół przedszkoli codziennego zaopatrzenia żywności środków czystości itp  rozwiń