PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek zwiększa wsparcie na przebudowę Rynku w Koszalinie

  • bad    28 października 2014 - 18:11
Marszałek zwiększa wsparcie na przebudowę Rynku w Koszalinie

Blisko 1,2 miliona złotych otrzyma Miasto Koszalin. Fundusze te wesprą trwającą inwestycję związaną z przebudową Rynku Staromiejskiego.
Dodatkowe środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Aneks zwiększający unijne dofinansowanie do kwoty prawie 11,2 miliona złotych podpisali dziś, we wtorek, 28 października br. w Koszalinie: wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski i prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Czytaj też: Koszalin ma wstępny projekt Inteligentnego Systemu Transportowego

Zwiększenie dofinansowania dla koszalińskiej inwestycji to efekt wolnych środków i oszczędności przy realizacji innych unijnych projektów w ramach RPO WZ. Stosowną umowę dotyczącą remont Rynku podpisano już w styczniu br. Wówczas suma wsparcia wynosiła 10 milionów złotych. W ramach prac przewidziano nie tylko przebudowę Rynku Staromiejskiego, ale także zagospodarowanie terenu wokół pomników „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy" oraz „Muzykanci". Obecnie kwota dofinansowania wyniesie prawie 11,2 miliona złotych. Koszt całkowity zadania to nadal 19,4 miliona złotych.

Czytaj też: Prezydent Komorowski otwierał rzeszowską al. Wyzwolenia

Jednocześnie wicemarszałek Andrzej Jakubowski i prezydent Piotr Jedliński złożą podpisy na kolejnej umowie. Tym razem samorząd miejski w Koszalinie otrzyma kolejne 1,1 miliona złotych unijnej pomocyna tworzenie dogodnych warunków do inwestowania przez mikro i makro przedsiębiorstwa na terenie Podstrefy Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt całkowity projektu oszacowano na prawie 2,2 miliona złotych.

- Podpisując oba dokumenty pokazujemy, że wciąż tworzymy dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorców. Projekt dotyczący serca miasta czyli przebudowy Rynku Staromiejskiego poprawi jego estetykę i wpłynie na płynność finansową. Jak się okazuje warto pozyskiwać wsparcie unijne, a budowane drogi, ulice czy modernizacja strategicznych punktów miast są tego najlepszym dowodem - podsumował dzisiejsze spotkanie z dziennikarzami wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • prorok, 2014-10-29 10:10:29

    Tak się dziwnie składa, że wsparcie przyszło przed wyborami ;-). Wmawia sie koszalinianom, ze władze dobrze rządzą i jeszcze pozyskują dla miasta pieniądze, ale nikt nie mówi o tym, że rynek miał być gotowy już na początku lipca, że wykonawca mimo tak dużych opóźnień jest bezkarny, bo miasto nie zam...ierza rzadać od niego (zgodnie z umową zresztą) kar umownych, bo właścicielem firmy budowlanej jest zapewne koleś prezydenta (nie od dziś wiadomo, że ta firma wygrywa jakimś cudem większość przetargów miejskich, prócz oczywiscie więlkich budów ponad jego możliwości), że do budowy rynku użyto gorszej jakości materiałów (chociaż w projekcie są te wysokiej klasy, jak np. kamień, którym wyłożony miał być rynek). Teraz wyczekujemy, żeby przed samymi wyborami prezydent przeciął wstęgę i zebrał głosy wdzięcznych nieświadomych wyborców...  rozwiń