PARTNER PORTALU
  • BGK

Maszty oświetleniowe na stadionie w Siedlcach

  • PAP/JL    3 lutego 2016 - 07:57
Maszty oświetleniowe na stadionie w Siedlcach
Stadion w Siedlcach będzie miał nowe oświetlenie. Fot. Pixabay.com

Nad stadionem piłkarskim przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach górują już 40-metrowe maszty oświetleniowe. Wszystkie prace zostaną zakończone do 18 lutego.
W grudniu wykonano podstawy pod maszty, a w międzyczasie w siedleckim Valmoncie zostały przygotowane elementy konstrukcyjne masztów.

Oświetlenie płyty piłkarskiej zapewnią cztery wieże zlokalizowane w narożnikach stadionu. Każda z nich to zespół dwóch słupów, połączonych platformą konserwacyjną i ramą do mocowania naświetlaczy.

Słupy oświetleniowe są stalowe, 16-kątne, cynkowane ogniowo, składają się z pięciu odcinków o łącznej wysokości 40 m. Będzie to zatem drugi najwyższy obiekt w Siedlcach po katedrze, której wieże mierzą 75 m wysokości.

Na koronie każdej wieży zostały już zamontowane naświetlacze w liczbie 56 sztuk oświetlenia podstawowego i jedna sztuka oświetlenia awaryjnego wraz z niezbędnym osprzętem.

Oświetlenie będzie spełniać wymogi PZPN i umożliwiać transmisję telewizyjną meczy w systemie HD.

Zaplanowano, że jeszcze przed rozpoczęciem rudny wiosennej I ligi piłkarze Pogoni przetestują sztuczne oświetlenie w dwóch meczach sparingowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.