PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieccy radni apelują do ministra ws. drogi S-7

  • AW    6 października 2014 - 16:26

Na posiedzeniu sejmiku województwa mazowieckiego radni przyjęli stanowisko skierowane do Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury w sprawie wpisania do Planu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad drogi ekspresowej S-7 na odcinku od węzła „Lesznowola” do węzła „Lotnisko”.
- To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla południowego Mazowsza, ale też dla całego subregionu. Dzięki budowie zwiększy się nie tylko szybkość i komfort podróżowania, ale również bezpieczeństwo kierowców. To w tym momencie jedna z kluczowych dróg w naszym województwie - mówił radny Andrzej Łuczycki, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałaniu Bezrobociu.

Czytaj też: Eksperci: bez trasy S7 mieszkańcy przedmieść stolicy utkną w korkach

Trasa S7 jest bardzo ważna z punktu widzenia rozwoju południowych przedmieść Warszawy. Budowa odcinka drogi na południe ze stolicy do węzła „Lesznowola" wpłynie na rozwój okolicznej infrastruktury.

Przez gminę Lesznowola zaplanowano przebieg trasy o długości ponad 7 km z dwoma węzłami komunikacyjnymi: „Zamienie" oraz „Lesznowola".

Lokalizacja obu węzłów na terenie gminy Lesznowola będzie miała kluczowe znaczenie dla jej dalszego rozwoju, umożliwiając nie tylko szybkie i wygodne połączenia drogowe z Warszawą, Okęciem czy autostradą A2, ale przede wszystkim, w sposób znaczący podniesie atrakcyjność terenów inwestycyjnych i wartość wszystkich nieruchomości na terenie gminy Lesznowola.

Pozostałe gminy, których tereny przetnie droga S7, planują rozpocząć budowę lokalnych układów komunikacyjnych, które powiążą ich obszary z węzłami „Zamienie" i „Lesznowola".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.