PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie. 100 mln zł na przebudowę dróg powiatowych

  • pt    2 lutego 2018 - 12:50
Mazowieckie. 100 mln zł na przebudowę dróg powiatowych
W Płocku umowy na przebudowę i modernizację dróg podpisało pięć powiatów (fot. fotolia)


100 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do trzydziestu sześciu powiatów z przeznaczeniem  na przebudowę dróg. W powiatach takich inwestycji nie było od lat.
  • Marszałek Adam Struzik podpisał pierwszych pięć umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach płockim, gostynińskim, sierpeckim, żyrardowskim i sochaczewskim.
  • To pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych.
  • W tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł.

 Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym zaznaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

Czytaj też: Kolejne inwestycje drogowe zaplanowano w siedmiu województwach

- Po kilku latach przerwy wróciliśmy z programem skierowanym do powiatów. Mamy świadomość tego, że stan dróg w naszym województwie wciąż wymaga poprawy. Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu. Powiaty zgłosiły 36 odcinków dróg i, co mnie szczególnie cieszy, udało się je wszystkie dofinansować - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Dziś w Płocku umowy na przebudowę i modernizację dróg podpisało pięć powiatów:

* powiat płocki 4,2 mln zł przeznaczy na przebudowę ponad 9,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2951W wraz z infrastrukturą towarzyszącą;

* powiat żyrardowski otrzyma 4,2 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej nr 3837W w ramach projektu „Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność inwestycyjną w powiecie sochaczewskim gmina Teresin i powiecie żyrardowskim gmina Wiskitki – etap III”;

* powiat sochaczewski dzięki ponad 3,2 mln zł zrealizuje projekt kompleksowego przygotowania terenów pod działalność inwestycyjną w powiecie sochaczewskim – gmina Teresin i powiecie żyrardowskim – gmina Wiskitki – etap III – powiat sochaczewski etap I;

* powiat sierpecki otrzyma 1,8 mln zł na przebudowę 3-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 5201W relacji Bonisław-Kędzierzyn w gminie Gozdowo;

powiat gostyniński ponad 1,3 mln zł przeznaczy na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1450W Gostynin-Lipianki w miejscowościach Choinek, Nagodów i Gostynin.

Dyrektor departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Marcin Wajda mówi:

-  Wiele udało się zrobić dzięki środkom unijnym. Tylko w ramach RPO WM 2007-2013 do mazowieckich beneficjentów trafiły ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.