PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie: Kolejny odcinek autostrady A2 ma pozwolenie na budowę

  • PAP/KDS    28 lipca 2017 - 12:39
Mazowieckie: Kolejny odcinek autostrady A2 ma pozwolenie na budowę
Projekt budowlany obejmuje m.in. budowę odcinka autostrady A2 oraz dróg technologicznych wzdłuż autostrady i przebudowę dróg powiatowych (fot. pixabay.com)

W piątek (28 lipca) wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę kolejnego fragmentu autostrady A2 Warszawa – Kukuryki.
Zezwolenie dotyczy fragmentu trasy biegnącego przez gminę Wiązowna. To około dwukilometrowa część odcinka autostrady A2 od węzła Lubelska (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. 

Budowa odcinka węzeł Lubelska - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego składa się z dwóch odcinków, które będą budowane oddzielnie. Wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczy etapu pierwszego.

Projekt budowlany obejmuje m.in. budowę odcinka autostrady A2 oraz dróg technologicznych wzdłuż autostrady i przebudowę dróg powiatowych. Ponadto, powstanie nowy wiadukt, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, zjazdy i oświetlenie. 

Inwestor wybuduje także system odwodnienia, przepusty drogowe, przejścia dla płazów i małych zwierząt, ekrany akustyczne oraz przejazd drogowy.

Autostrada A2 biegnie od granicy Polski z Niemcami w Świecku przez Poznań do Warszawy. Na wschód od stolicy istnieje jej fragment - to obwodnica Mińska Mazowieckiego. Dzięki zwiększeniu limitu inwestycji w Programie Budowy Dróg Krajowych do 135 mld zł Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wprowadziło fragment autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej na listę inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.