Mazowieckie: Kolejny odcinek autostrady A2 ma pozwolenie na budowę

W piątek (28 lipca) wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę kolejnego fragmentu autostrady A2 Warszawa – Kukuryki.
Mazowieckie: Kolejny odcinek autostrady A2 ma pozwolenie na budowę
Projekt budowlany obejmuje m.in. budowę odcinka autostrady A2 oraz dróg technologicznych wzdłuż autostrady i przebudowę dróg powiatowych (fot. pixabay.com)

Zezwolenie dotyczy fragmentu trasy biegnącego przez gminę Wiązowna. To około dwukilometrowa część odcinka autostrady A2 od węzła Lubelska (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. 

Budowa odcinka węzeł Lubelska - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego składa się z dwóch odcinków, które będą budowane oddzielnie. Wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczy etapu pierwszego.

Projekt budowlany obejmuje m.in. budowę odcinka autostrady A2 oraz dróg technologicznych wzdłuż autostrady i przebudowę dróg powiatowych. Ponadto, powstanie nowy wiadukt, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, zjazdy i oświetlenie. 

Inwestor wybuduje także system odwodnienia, przepusty drogowe, przejścia dla płazów i małych zwierząt, ekrany akustyczne oraz przejazd drogowy.

Autostrada A2 biegnie od granicy Polski z Niemcami w Świecku przez Poznań do Warszawy. Na wschód od stolicy istnieje jej fragment - to obwodnica Mińska Mazowieckiego. Dzięki zwiększeniu limitu inwestycji w Programie Budowy Dróg Krajowych do 135 mld zł Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wprowadziło fragment autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej na listę inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE