PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie: Region wspiera powiaty w przebudowie dróg

  • jk    23 lutego 2018 - 16:36
Mazowieckie: Region wspiera powiaty w przebudowie dróg
Powiat płoński otrzyma ponad 1,2 mln zł wsparcia z budżetu województwa mazowieckiego na przebudowę drogi powiatowej nr 3743W Zawidz-Osiek-Włostybory-Koziebrody-Raciąż. (fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne)

Ponad 100 mln zł z budżetu Mazowsza trafi do trzydziestu sześciu powiatów w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym zaznaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.
  • Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym zaznaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie dostaną wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.
  • – Po kilku latach przerwy wróciliśmy z programem skierowanym do powiatów. Mamy świadomość tego, że stan dróg w naszym województwie wciąż wymaga poprawy. Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu. Powiaty zgłosiły 36 odcinków dróg i, co mnie szczególnie cieszy, udało się je wszystkie dofinansować  – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Na wsparcie może liczyć m.in. powiat płoński, który otrzyma ponad 1,2 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3743W Zawidz-Osiek-Włostybory-Koziebrody-Raciąż. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali w piątek (23 lutego) marszałek Adam Struzik, starosta płoński Andrzej Stolpa oraz członek zarządu powiatu Elżbieta Grodkiewicz.

- Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym zaznaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu to uzupełnienie od lat prowadzonych przez samorząd Mazowsza działań. Wiele udało się zrobić również dzięki środkom unijnym. Tylko w ramach RPO WM 2007-2013 do mazowieckich beneficjentów trafiły ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł - podkreśla Marcin Wajda, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich UMWM.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2015 r. na Mazowszu jest blisko 14 tys. km dróg powiatowych. To aż 38 proc. wszystkich dróg w regionie. Są to drogi ważne szczególnie dla mieszkańców, którzy codziennie dojeżdżają do pracy czy szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.