PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze: 100 mln zł na przebudowę dróg powiatowych

  • bad    7 lutego 2018 - 19:45
Mazowsze: 100 mln zł na przebudowę dróg powiatowych
Dzięki 100 mln zł na Mazowszu przebudowane zostaną drogi powiatowe. Zdjęcie ilustracyjne (Fot. kobylnica.pl)

100 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do trzydziestu sześciu powiatów.
  • Dzięki 100 mln zł przebudowane zostaną drogi powiatowe.
  • W środę 7 lutego marszałek Adam Struzik podpisał kolejnych siedem umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach nowodworskim, warszawskim-zachodnim, pruszkowskim, grodziskim, wołomińskim, otwockim oraz piaseczyńskim.
  • Trafi do nich w sumie ponad 20,4 mln zł. To pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych.

 

– Po kilku latach przerwy wróciliśmy z programem skierowanym do powiatów. Mamy świadomość tego, że stan dróg w naszym województwie wciąż wymaga poprawy. Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu. Powiaty zgłosiły 36 odcinków dróg i, co mnie szczególnie cieszy, udało się je wszystkie dofinansować – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

Czytaj też: Koleje Mazowieckie dostaną unijne dofinansowanie na 55 pociągów

Dzisiaj w Nowym Dworze Mazowieckim umowy na przebudowę i modernizację dróg podpisały cztery powiaty:

* nowodworski blisko 4,2 mln zł przeznaczy na przebudowę drogi powiatowej nr 2409W na odcinku od drogi krajowej nr 62 do miejscowości Nasielsk;

* pruszkowski otrzyma ponad 3,7 mln zł na przebudowę drogi nr 3114W – ul. Regulskiej w Regułach na odcinku od ul. Bodycha do torów WKD w Regułach;

* grodziski ponad 3,2 mln zł przeznaczy na przebudowę ulic Nałkowskiej i Centralnej w ciągu drogi powiatowej nr 1504W w miejscowościach Radonie i Adamowizna;

* warszawski-zachodni dzięki 4,2 mln zł wsparcia z budżetu województwa mazowieckiego rozbuduje drogę powiatową nr 4128W – ul. Izabelińską w gminie Stare Babice, ul. Sienkiewicza w gminie Izabelin oraz drogę powiatowej nr 4130W – ul. 3 Maja w gminie Izabelin.

Z kolei w Otwocku umowy podpisały trzy powiaty:

* wołomiński ponad 3,4 mln zł przeznaczy na przebudowę i rozbudowę ul. Dworkowej w Kobyłce i budowę ul. Głównej w Markach;

* otwocki otrzyma przeszło 1,1 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 2764W – ul. Żeromskiego w Otwocku;

* piaseczyński ponad 554 tys. zł przeznaczy na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej nr 2826W – ul. Wiekowej Sosny, na odcinki od ul. Pionierów do ronda, w miejscowości Zalesie Górne.

Jak podkreśla dyrektor departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Marcin Wajda, mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu to uzupełnienie od lat prowadzonych przez samorząd Mazowsza działań. Wiele udało się zrobić dzięki środkom unijnym. Tylko w ramach RPO WM 2007-2013 do mazowieckich beneficjentów trafiły ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.