PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze, droga krajowa nr 8 Radziejowice-Paszków: Podpisano umowę na rozbudowę fragmentu wylotówki z Warszawy

  • PAP/AT    8 lutego 2016 - 18:08
Mazowsze, droga krajowa nr 8 Radziejowice-Paszków: Podpisano umowę na rozbudowę fragmentu wylotówki z Warszawy

Po przebudowie drogi w technologii betonowej kierowcy będą mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (fot.gddkia.gov.pl)

• GDDKiA podpisała umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 8.
• Po przebudowie kierowcy łatwiej będą mogli m.in. wyjeżdżać z Warszawy w kierunku Katowic i Wrocławia.
• Droga ma być gotowa do lipca 2019 r.
GDDKiA podpisała z firmą Strabag umowę na rozbudowę 10-km fragmentu drogi krajowej nr 8 - Radziejowice-Przeszkoda - do parametrów drogi ekspresowej. Wartość kontraktu to 306,9 mln zł, droga ma być gotowa do lipca 2019 r. - podała w poniedziałek GDDKiA.

Po przebudowie tego odcinka krajowej "ósemki" kierowcy łatwiej i szybciej będą mogli m.in. wyjeżdżać z Warszawy w kierunku Katowic i Wrocławia. Przebudowa odcinka od Radziejowic do Przeszkody o długości 9,9 km to pierwsze zadanie w ramach budowy trasy S8 od Radziejowic do Paszkowa. Drugie zadanie obejmuje fragment od Przeszkody do Paszkowa - o długości 11,6 km.

Czytaj też: Nawet ok. 30 proc. można zaoszczędzić na budowie dróg

Umowa podpisana z firmą Strabag Infrastruktura Południe zakłada, że przy rozbudowie krajowej "ósemki" zostaną wybudowane m.in.: węzeł drogowy Żabia Wola, dojazdy do wiaduktów w ciągu dróg gminnych i powiatowych oraz chodniki i ścieżki rowerowe. Po przebudowie drogi w technologii betonowej kierowcy będą mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Umowa z wykonawcą drugiego zadania, czyli odcinka od Przeszkody do Paszkowa, została podpisana w czerwcu 2015 r. Na tej części będzie pracowała firma Intercor, swoje usługi wyceniła ona na 436,6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.