Mazowsze, droga krajowa nr 8 Radziejowice-Paszków: Podpisano umowę na rozbudowę fragmentu wylotówki z Warszawy

• GDDKiA podpisała umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 8.
• Po przebudowie kierowcy łatwiej będą mogli m.in. wyjeżdżać z Warszawy w kierunku Katowic i Wrocławia.
• Droga ma być gotowa do lipca 2019 r.
Mazowsze, droga krajowa nr 8 Radziejowice-Paszków: Podpisano umowę na rozbudowę fragmentu wylotówki z Warszawy
Po przebudowie drogi w technologii betonowej kierowcy będą mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (fot.gddkia.gov.pl)

GDDKiA podpisała z firmą Strabag umowę na rozbudowę 10-km fragmentu drogi krajowej nr 8 - Radziejowice-Przeszkoda - do parametrów drogi ekspresowej. Wartość kontraktu to 306,9 mln zł, droga ma być gotowa do lipca 2019 r. - podała w poniedziałek GDDKiA.

Po przebudowie tego odcinka krajowej "ósemki" kierowcy łatwiej i szybciej będą mogli m.in. wyjeżdżać z Warszawy w kierunku Katowic i Wrocławia. Przebudowa odcinka od Radziejowic do Przeszkody o długości 9,9 km to pierwsze zadanie w ramach budowy trasy S8 od Radziejowic do Paszkowa. Drugie zadanie obejmuje fragment od Przeszkody do Paszkowa - o długości 11,6 km.

Czytaj też: Nawet ok. 30 proc. można zaoszczędzić na budowie dróg

Umowa podpisana z firmą Strabag Infrastruktura Południe zakłada, że przy rozbudowie krajowej "ósemki" zostaną wybudowane m.in.: węzeł drogowy Żabia Wola, dojazdy do wiaduktów w ciągu dróg gminnych i powiatowych oraz chodniki i ścieżki rowerowe. Po przebudowie drogi w technologii betonowej kierowcy będą mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Umowa z wykonawcą drugiego zadania, czyli odcinka od Przeszkody do Paszkowa, została podpisana w czerwcu 2015 r. Na tej części będzie pracowała firma Intercor, swoje usługi wyceniła ona na 436,6 mln zł.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE