PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze: kolejna inwestycja drogowa dzięki środkom unijnym

  • em    11 stycznia 2016 - 15:11
Mazowsze: kolejna inwestycja drogowa dzięki środkom unijnym
Inwestycja drogowa została zrealizowana za ponad 70 mln zł (fot. nick@, flickr.com)

Dzięki środkom unijnym pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 województwo mazowieckie zyskało odnowiony dwudziestokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej numer 728 relacji Grójec-Mogielnica.
Droga wojewódzka nr 728 zapewnia połączenie z Grójcem, a w kierunku południowym z innymi ważnymi ośrodkami powiatu grójeckiego – Mogielnicą i Nowym Miastem nad Pilicą. Przeprowadzone prace remontowo-budowlane pomogły dostosować drogę do istniejącego natężenia ruchu. Średnio w ciągu doby korzysta z niej około 18 tys. pojazdów. Do tej pory zły stan techniczny utrudniał poruszanie się po niej. Problem mieli zarówno kierowcy, jak i przechodnie.

Czytaj też: Ekspresówką z Warszawy do Krakowa najpóźniej w 2020 r.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 70 mln zł, z czego 85 proc. to środki unijne. Za taką kwotę wzmocniona została konstrukcja drogi, wybudowano odwodnienia, a w przylegających do niej miejscowościach powstały chodniki bądź ciągi pieszo-rowerowe.

Wybudowano zjazdy do posesji, a także rozbudowano zatoki autobusowe. Prace remontowe objęły również skrzyżowania drogi z innymi ciągami wojewódzkimi, powiatowymi i gminnymi. Przebudowano także most na rzece Mogielnicy. Na całym odcinku wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.