PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze konsultuje plan transportowy

  • bad    26 sierpnia 2014 - 17:44
Mazowsze konsultuje plan transportowy

Do 1 września przyjmowane są jeszcze uwagi do planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla województwa mazowieckiego.
To dokument, którego celem jest zaplanowanie takiej organizacji przewozów publicznych na terenie Mazowsza, aby poprawić ich dostępność, a zarazem zapewnić spójność terytorialną województwa. Dziś w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego odbyło się spotkanie, na którym przedstawiony został projekt tego planu. Wzięli w nim udział przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz przedstawiciele m.in. Kolei Mazowieckich czy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Czytaj też: Więcej nowych pociągów w Warszawskiej Kolei Dojazdowej

- Celem dzisiejszego spotkania było przybliżenie dokumentu oraz przybliżenie rozwiązań, które ze sobą niesie, a także pozyskanie głosów dotyczących tego planu i proponowanych rozwiązań. Warto dodać, że konsultacje trwają do 1 września. Do tego czasu zbieramy wszelkie uwagi dotyczące dokumentu - powiedział zastępca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Krzysztof Rodziewicz.

Czytaj też: Mazowsze będzie starać się o 200 mln euro

Plan transportowy stawia na kolej. Zakłada m.in. zapewnienie połączeń komunikacyjnych ośrodków regionalnych i subregionalnych z Warszawą, a także połączeń komunikacyjnych miast powiatowych i ośrodków gminnych leżących w przebiegu głównych linii kolejowych z Warszawą za pośrednictwem środków transportu kolejowego. Wprowadza również podział województwa na 7 makrorejonów komunikacyjnych (osie rejonów wyznaczone układem głównych linii kolejowych).

Po zakończeniu konsultacji dokument trafi do oceny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Za pośrednictwem ankiet zamieszczonych na stronie urzędu marszałkowskiego można jeszcze przez kilka dni kierować uwagi do planu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.