PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze: Zezwolenie wojewody na kolejny odcinek drogi ekspresowej S17

  • bad    30 marca 2018 - 11:40
Mazowsze: Zezwolenie wojewody na kolejny odcinek drogi ekspresowej S17
Prace ruszą na ponad 13,5-kilometrowym fragmencie trasy od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli. Fot. PTWP

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzję, która zezwala na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17. Prace ruszą na ponad 13,5-kilometrowym fragmencie trasy od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli.
Jak informuje biuro wojewody mazowieckiego, decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Budowę drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina podzielono na trzy odcinki. Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) z 29 marca dotyczy drugiej części odcinka, który biegnie od węzła Lubelska (bez węzła) do początku obwodnicy Kołbieli (dokładnie od 5,65 km do 19,2 km). Odcinek ten przebiega przez gminy: Wiązowna, Otwock i Celestynów. Projekt obejmuje budowę trzech węzłów drogowych: Wiązowna, Otwock i Ostrów.

Przypomnijmy, że wcześniej, 13 lutego, wojewoda mazowiecki wydał decyzję ZRID, dotyczącą pierwszej części odcinka tej drogi: od węzła Lubelska (bez węzła) do Kołbieli (początek obwodnicy), liczącego około 1,5 kilometra.

3 sierpnia 2017 r. wojewoda wydał decyzję ZRID, dotyczącą 13-km odcinka drogi ekspresowej S17, od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina.

15 marca wojewoda mazowiecki wydał ZRID dla 2,5 kilometrowego odcinka S17 od węzła Zakręt do węzła Lubelska (bez węzła).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.