PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazury zamienią się w wielki plac budowy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 kwietnia 2011 - 07:37
Mazury zamienią się w wielki plac budowy

Biznesowe wyjazdy na Mazury stały się tak powszechne, że poziom obłożenia pokoi hotelowych w tym regionie jest taki sam jak nad Bałtykiem. Dlatego powstaną tam hotele za 700 mln zł.
Jak wynika z najnowszego raportu Cushman & Wakefield, na Warmii i Mazurach jest 67 hoteli, w których jest 9040 miejsc noclegowych w 4280 pokojach. To daje temu regionowi czteroprocentowy udział w określanej na 2 tys. hoteli całej polskiej bazie noclegowej – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ponieważ dominują tam hotele dwu- i trzygwiazdkowe, których jest łącznie 55, szansę zwietrzyli inwestorzy specjalizujący się w obiektach o wyższym standardzie. W najbliższych dwóch latach powstaną tam trzy hotele z wyższej półki. Najbardziej spektakularną inwestycją będzie pięciogwiazdkowy Sheraton w Tałtach koło Mikołajek, który będzie kosztował 250 mln zł.

Eksperci wyliczają, że obok tej wielkiej inwestycji pojawi się jeszcze siedem mniejszych, m.in. pięciogwiazdkowy Grand Tiffi w Iławie, czterogwiazdkowy hotel Inpro w Mikołajkach oraz trzygwiazdkowy obiekt nad brzegiem Jezioraka. Łączna ich wartość wyniesie około 700 mln zł – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • dfg, 2011-04-18 12:06:45

    Beton wlewa się na Mazury... ścieki, odpady, wycinka lasów to widok coraz powszechny na Mazurach i Warmii :(
  • AKcja "Ratujmy Mazury!", 2011-04-18 10:32:46

    Żegnajcie Mazury! Witaj Biznesie! Osuszcie wszystkie jeziora, wytnijcie resztkę lasów, teren wybetonujcie, wyasfaltujcie i pokryjcie siecią hoteli i parkingów. Po cholerę ta cała przyroda - tylko zajmuje cenne tereny pod inwestycje.