PARTNER PORTALU
  • BGK

Mediateka w Piotrkowie Trybunalskim. Piotr Gliński weźmie udział w podpisanie aktu erekcyjnego

  • MIW    29 stycznia 2018 - 20:58
Mediateka w Piotrkowie Trybunalskim. Piotr Gliński weźmie udział w podpisanie aktu erekcyjnego
Trzykondygnacyjny budynek swoim kształtem będzie nawiązywał do otwartej księgi. (fot. www.piotrkow.pl)

W środę 31 stycznia odbędzie się podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie go w mury nowo powstającego obiektu mediateki w Piotrkowie Trybunalskim. W uroczystości ma wziąć udział Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zbigniew Rau - wojewoda łódzki oraz Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. Lokalne władze liczą, że obiekt stanie się wizytówką miasta
Jak informuje piotrowski ratusz budowa mediateki to kluczowa inwestycja programu „Młode Stare Miasto”, dotyczącego rewitalizacji terenów Podzamcza. Urzędnicy podkreślają, że proces ten nie może się sprowadzać wyłącznie do remontów kamienic i uliczek, lecz musi uwzględniać także rewitalizację społeczną. W tym kontekście budowa centrum nauki i kultury nabiera bardzo istotnego znaczenia.

Czytaj: Rewitalizacja warta miliony. Jak je mądrze wydać?

Trzykondygnacyjny budynek swoim kształtem będzie nawiązywał do otwartej księgi. W obiekcie znaleźć ma się biblioteka z wolnym dostępem do księgozbioru (wraz z wrzutnią i książkomatem), pracownia eksperymentów i warsztatów, multimedialna aula konferencyjna z funkcją sali kinowej, centrum nauki, w którego utworzenie miasto chce włączyć piotrkowskie firmy, interaktywna pracownia przedstawiająca dzieje Piotrkowa, sala zabaw czytelniczych i edukacyjnych dla dzieci oraz pracownia gier komputerowych. W części podziemnej zlokalizowany będzie parking.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.