PARTNER PORTALU
  • BGK

Metro na Bemowie bliżej realizacji. Jest przetarg

  • PAP/PSZ    23 listopada 2017 - 14:35
Metro na Bemowie bliżej realizacji. Jest przetarg
Inwestycja ma się zakończyć w 2023 roku. (fot. Martyn Jandula / Shutterstock.com)

Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę ostatniego odcinka drugiej linii metra na Bemowie, od planowanej stacji Powstańców Śląskich do stacji Techniczno-Postojowej Mory - poinformował 23 listopada warszawski urząd miejski.
Plany zakładają, że metro dojedzie tam w 2023 roku.

Jak informuje urząd, wyłoniony w przetargu wykonawca zaprojektuje i wybuduje trzy stacje metra, czyli niemal 4 km podwójnego tunelu i stację postojową. Ponadto, będzie miał za zadanie przygotowanie koncepcji węzłów przesiadkowych w rejonie planowanych stacji.

Zainteresowani mogą składać oferty do 12 stycznia przyszłego roku, a na wszystkie prace wykonawca będzie miał 50 miesięcy od dnia podpisania umowy. Kryteria wyboru to cena - 60 proc., skrócenie czasu wykonania - 8 proc. i przedłużenie okresu rękojmi - 32 proc.

Obecnie trwa budowa dwóch nowych odcinków drugiej linii metra na zachód i północny-wschód, czyli trzech stacji na Woli i trzech na Targówku.

Pierwszą linią metra, która w całości działa od października 2008 r., dziennie jeździ około 500 tys. pasażerów. Pociągi na drugiej linii metra rozpoczęły kursowanie w marcu 2015 r. i dziś przewożą ponad 140 tys. pasażerów dziennie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.