Metro. Warszawa wybiera jak będą wyglądać stacje II linii metra

Władze Warszawy w piątek (9 czerwca) ogłoszą decyzje w konkursie na wygląd stacji II lini metra stolicy.
Metro. Warszawa wybiera jak będą wyglądać stacje II linii metra
Metro Warszawskie to jedna w pełni funkcjonująca linia i część drugiej. Pierwsza łączy miasto z północy na południe. (fot. wikimedia.org/CC BY-SA 3.0)

Magistrat Warszawy informuje, że w piątek (9 czerwca) zostanie ogłoszony wynik konkursu na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra. Dodatkową stacją, o której podjęta zostanie decyzja w piątek jest techniczno - postojowa stacja Mory.

W spotkaniu uczestniczyć będą: prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, zastępca - prezydent Renata Kaznowska, a także Iwona Wujastyk - radna stolicy i przewodnicząca Komisji infrastruktury i inwestycji Rady Miasta oraz dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Marlena Happach.

Obecny będzie też Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Metro Warszawskie to jedyna taka konstrukcja transportowa w Polsce. Pierwszych pasażerów woziło w 1995 roku. Pierwsza linia metra została oddana do użytku w całości w 2008 roku. Budowę drugiej rozpoczęto w 2010. Tym odcinkiem pierwsi Warszawiacy podróżowali dwa lata temu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy stacja techniczno postojowa na Morach będzie tylko stacją techniczną czy w przyszłości będą x niej mogli korzystać podròżni?

Marek, 2017-06-09 08:53:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE