PARTNER PORTALU
  • BGK

Metropolia Silesia z ofertą inwestycyjną

  • PAP    5 września 2011 - 15:56

73 działki w 12 miastach Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego – to najnowsza oferta inwestycyjna Metropolii „Silesia” – związku skupiającego 14 miast regionu.
Jego przedstawiciele liczą, że profesjonalna oferta przyciągnie do aglomeracji nowych inwestorów. W poniedziałek oferta, przygotowana – obok języka polskiego – także po angielsku, niemiecku, rosyjsku, francusku, hiszpańsku, chińsku i arabsku, została zamieszczona na stronie internetowej Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Za miesiąc będzie prezentowana na największych branżowych targach w Europie – Expo Real 2011 w Monachium. „Wśród oferowanych działek są zarówno te adresowane do dużych inwestorów, jak i przeznaczone dla małych i średnich firm. Możliwe są tam różne typy inwestycji – od przemysłowych i logistycznych po hotelarskie, sportowe i rekreacyjne” – powiedział w poniedziałek rzecznik związku, Krzysztof Mejer.

Każda oferta zawiera krótki opis i typ inwestycji, określa powierzchnię nieruchomości oraz dostarcza informacji o dostępnej infrastrukturze technicznej i komunikacyjnej. Są też dane dotyczące osób uprawnionych do udzielania szczegółowych informacji o poszczególnych ofertach.

Najwięcej ofert inwestycyjnych ma Sosnowiec. Wśród 14 propozycji można znaleźć m.in. ofertę zagospodarowania Bazy Rekreacyjno-Sportowej „Górka Środulska”, gdzie znajduje się jeden z nielicznych w regionie sztuczny stok narciarski.

Zabrze ma do zaoferowania inwestorom prawie 170-hektarowy teren włączony do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na pograniczu dzielnic Mikulczyce, Rokitnica i Biskupice. Teren został podzielony na wiele działek, z których najmniejsze mają 0,7 hektara, a największe ok. 20 hektarów.

Ruda Śląska wystawia na sprzedaż dwie prawie 2-hektarowe działki położone tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej. Podobne tereny przy tej uczęszczanej drodze mają do zaoferowania pobliskie Świętochłowice. Gliwice szukają inwestora dla Hotelu Leśnego, a Dąbrowa Górnicza dla kina ARS.

Dąbrowa Górnicza ma także największą działkę w swojej ofercie – 260 hektarów w obrębie rejonu Tucznawa. Jaworzno oferuje tereny na terenie Jaworznickiego Parku Technologiczno-Przemysłowego, przy autostradzie A4.

Stolica województwa i metropolii – Katowice – szukają inwestorów dla dwóch nieruchomości. Jedna z nich znajduje się w Dolinie Trzech Stawów. To teren przeznaczony pod budownictwo hotelowe, gastronomiczne i biurowe. W tym roku na monachijskie targi miasta Metropolii „Silesia” przygotowały wraz z Urzędem Marszałkowskim Woj. Śląskiego największą, spośród polskich wystawców, ekspozycję. Targi Expo Real 2011 w Monachium to jedne z największych targów branżowych w Europie.

W ubiegłym roku zgromadziły ponad 1,6 tys. wystawców z 35 krajów. Odwiedziło je w ciągu trzech dni 37 tys. osób.

Na promocję inwestycyjną miast członkowskich Metropolia „Silesia” otrzymała dofinansowanie ze środków UE. Projekt obejmuje udział w najbardziej prestiżowych targach nieruchomości inwestycyjnych w Monachium i Cannes, przygotowanie oferty inwestycyjnej miast metropolii oraz kampanie medialne w pismach branżowych – m.in. Foreign Direct Investments (wydawnictwa Financial Times) czy Europaproperty.

W wartym 1 mln zł projekcie 884 tys. zł to środki unijne.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.