PARTNER PORTALU
  • BGK

MG: Nowe inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim

  • PAP    21 lutego 2014 - 11:40
MG: Nowe inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim

Branże metalowa, chemiczna i higieniczno-medyczna mają rozwinąć swoją działalność po rozszerzeniu pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Nowe inwestycje mają dać co najmniej 270 nowych miejsc pracy. Ministerstwo Gospodarki planuje włączenie w granice pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej ponad 72 ha. W wyniku tej zmiany powierzchnia pomorskiej sse będzie wynosiła 1452 ha.
Nowe obszary, które zostaną włączone do pomorskiej strefy ekonomicznej, obejmą tereny miasta Bydgoszcz, Włocławek, Brodnica i Inowrocław, gdzie funkcjonują zakłady, w których realizowane będą nowe inwestycje. - Zaplanowane projekty inwestycyjne mają charakter innowacyjny i przyczynią się do wzrostu konkurencyjności polskiego przemysłu - twierdzi wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Nowe inwestycje polegają na rozbudowie i modernizacji zakładu produkującego pompy, zawory, wymienniki ciepła i homogenizatory, fabryki wytwarzającej granulat PET o jakości butelkowej, zakładu materiałów opatrunkowych oraz przedsiębiorstwa chemicznego. W ich wyniku zostaną wdrożone do produkcji najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalające na wytwarzanie znacząco ulepszonych wyrobów.

Łączna kwota nakładów inwestycyjnych w poszerzonej strefie wyniesie ok. 431 mln zł. 20 lutego 2014 r. projekt rozporządzenia w sprawie rozszerzenia strefy przyjął Komitet Rady Ministrów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Bezrobotny z Grudziadza, 2014-02-21 16:49:10

    Zgoda na rozszerzanie strefy powinna być wydawana tylko tam, gdzie tereny są wyczerpane! W Pomorskiej strefie w Grudziądzu czeka ponad 90 hektarów, a władze strefy kierują inwestorów w miejsca gdzie nie ma wolnych terenów i trzeba włączać nowe. To po co podstrefa w Grudziądzu, jeśli nie ma woli jej ...zapełnić?  rozwiń