PARTNER PORTALU
  • BGK

Mia100 Kamienic: 62 mln zł na remont kamienic w Łodzi

  • PAP/AT    17 marca 2015 - 17:22
Mia100 Kamienic: 62 mln zł na remont kamienic w Łodzi

Pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację prac w siedmiu budynkach (Kamienice w Łodzi, fot.uml.lodz.pl)

Władze Łodzi chcą tym roku wydać ponad 62 mln zł na realizację programu "Mia100 Kamienic", w ramach którego remontowane są łódzkie budynki. To o ponad 32 mln zł więcej niż było dotychczas.
Prezydent Łodzi chce na sesji Rady Miejskiej zaproponować radnym przesunięcie 32,5 mln zł z oszczędności na realizację program "Mia100 Kamienic". Pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację prac w siedmiu budynkach, w tym czterech wpisanych do rejestru zabytków: domu robotniczego Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 24, kamienicy na rogu ul. Piotrkowskiej i Narutowicza 1, kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 243 i kamienicy przy ul. Zielonej 6.

Trzy kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane z tych pieniędzy to remonty budynków przy ul. Gdańskiej 8, Gdańskiej 25 i Jaracza 32. Sfinansowane ma być także przygotowanie dokumentacji dla gmachu przy al. Kościuszki 19, w którym mieścił się komisariat policji.

Program "Mia100 Kamienic" ruszył w Łodzi w 2011 r. W sumie prace remontowe objęły ponad 100 miejskich nieruchomości - kamienic i willi. Całkowity koszt tych inwestycji, wraz z okoliczną infrastrukturą drogową, szacuje się na ponad 300 mln zł.

Obecnie miasto przygotowuje się do rewitalizacji całych kwartałów. W łódzkim Kontrakcie Terytorialnym na lata 2014-2023 znalazło się dziewięć programów rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi, obejmujących kwartały Śródmieścia o łącznej powierzchni ponad 70 ha. Pierwszym realizowanym już w 2015 roku projektem będzie rewitalizacja ul. Moniuszki w ścisłym centrum Łodzi. Oprócz remontu samej ulicy, renowacji poddane zostaną dwa zabytkowe obiekty, w których ma powstać multiteka - miejsce, w którym będzie można znaleźć nie tylko książki, ale również audiobooki i e-booki.

Kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich ma być tematem wystawy International EXPO w 2022/2023 roku, o której organizację ubiega się Łódź.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.