PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta na celowniku centrów handlowych

  • Propertynews.pl    23 maja 2013 - 09:16
Miasta na celowniku centrów handlowych

Kołobrzeg, Chełm i Tomaszów Mazowiecki - to kolejne miasta, które pojawiły się na celowniku Rank Progress SA - ogłosił na 3. Forum Rank Progress Jan Mroczka, prezes tej firmy.
Do 2015 roku spółka zamierza zrealizować 10 centrów handlowych o łącznej powierzchni blisko 340 tys. mkw. Będzie inwestować głównie w średnich i mniejszych miastach, choć ma również w planach projekty w dużych aglomeracjach.

W Kołobrzegu ma powstać centrum handlowe o powierzchni najmu 28,1 tys. mkw., na której znajdzie się 50 sklepów. Ofertę uzupełni market budowlany. - Mamy już deklaracje najemców. Obiekt może być gotowy już w IV kwartale 2014 roku - mówi Jan Mroczka.

Centrum handlowe w Tomaszowie Mazowieckim to projekt o powierzchni najmu 21 tys. mkw., którego częścią także może być market budowlany oraz kino. - Budowa może ruszyć w tym roku - zapowiada Jan Mroczka.

W tym roku może się także rozpocząć budowa obiektu w Chełmie. - Centrum jest w trakcie wynajmu - wyjaśnia prezes Rank Progress.

Trzy powyższe projekty mają być realizowane  we współpracy z partnerami, gdyż spółka nie jest właścicielem tych terenów.

Obecnie Rank Progress realizuje inwestycje w Grudziądzu, Pile, Chojnicach i Krośnie.

- W Grudziądzu trwają ostatnie prace przed planowanym już wkrótce otwarciem. Wykańczane są lokale najemców oraz przyłączane docelowe media. W Pile prowadzone są działania związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję i jednocześnie trwa procedura wyłaniania generalnego wykonawcy. Jeszcze w maju planujemy wejść na plac budowy. Na obecnym etapie realizacji inwestycji finalizujemy rozmowy z najemcami i podpisujemy kolejne umowy. Galeria jest skomercjalizowana już w ponad 90 proc. Wśród najemców znajdą się m.in. supermarket spożywczy, Media Expert oraz butiki sieciowe - podsumowuje Jan Mroczka.

Cały artykuł czytaj tu
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.