PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta ścigają się na wieżowce

  • Przegląd prasy/Metro/PAP    24 marca 2011 - 05:13
Miasta ścigają się na wieżowce

Najwyższy wieżowiec w Polsce za rok stanie we Wrocławiu. Kilka lat później wyprzedzi go w tym wyścigu Warszawa. Rekord ma szanse pobić Kraków, gdzie może stanąć najwyższy budynek w Europie.
Obecnie najwyższym biurowcem w Polsce jest Warsaw Trade Tower w Warszawie, mierzący 208 metrów – informuje „Metro”. Niedawno wznowiono budowę apartamentowca projektu Daniela Libeskinda, który wyrośnie na wys. 192 m.

Nieopodal powstanie Hines Tower liczący „tylko” 162 m. Zaś w kwietniu ruszy inwestycja Warsaw Spire na stołecznej Woli. Z wynikiem 220 m stanie na czele stołecznych budynków.

Wysoko mierzy również Wrocław z budynkiem apartamentowo – biurowym Sky Tower, który wzniesie się 212 m ponad stolicę Dolnego Śląska. Na dachu planowany jest taras widokowy. W mieście planowana jest jeszcze jedna wieża o wys. 160 m.

Do wyścigu na wieżowce dołączył też Kraków. Podczas ostatnich targów nieruchomości w Cannes pojawił się projekt budowy dwóch wież po 311 m każda, które byłyby najwyższe w Europie dodaje „Metro”.

Czytaj też: Na nieużytkach powstaną wieżowce?

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Telemaniak, 2011-03-24 23:16:56

    Ciekawe który wieżowiec będzie najwiekszy?Warszawa reszta polski.Kto wygra tę rywalizację? Ko lejna bitwa o pietruszkę...