PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta stawiają nowoczesne hale

  • wnp.pl (WP)    15 marca 2010 - 21:20
Miasta stawiają nowoczesne hale

Każde duże miasto chce mieć nie tylko stadion, ale i wielką halę widowiskowo-sportową. Nad nowymi obiektami pracują Kraków, Gliwice i Poznań.
Jedna z najnowocześniejszych hal w tej części Europy powstanie wkrótce w krakowskich Czyżynach. Pomieści 15 tysięcy widzów na meczach hokejowych i innych wymagających utworzenia specjalnego boiska. Na innych imprezach widownię, dzięki zastosowaniu technologii wysuwania do wysokości sześciu metrów fragmentu trybun, będzie można powiększyć do prawie 19 tysięcy miejsc. Będzie to więc znacznie większy obiekt niż Atlas Arena w Łodzi mieszcząca 11 tysięcy osób.

W Krakowie kończy się przetarg na budowę hali. Zatwierdzony natomiast został już jej projekt wykonany przez konsorcjum firm Perbo Projekt z Krakowa i Modern Construction Systems z Poznania (ta druga zaprojektowała budowany na Euro stadion miejski, na którym gra Lech). Jeszcze jedną technologiczną ciekawostką będzie możliwość używania zewnętrznej pokrywy hali jako gigantycznego ciekłokrystalicznego ekranu, co pozwoli oglądać z zewnątrz to, co dzieje się w środku.

Podobnej klasy hala widowiskowa, o nazwie „Podium”, stanie niebawem w Gliwicach. Zaprojektowało ją to samo konsorcjum, co halę krakowską. Do budowy obiektu na kilkanaście tysięcy miejsc przygotowuje się też Poznań. Samorząd chce skorzystać z programu partnerstwa publiczno-prywatnego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.