Miasteczko Młodego Robotnika do rewitalizacji

Ponad 9 mln zł kosztować będzie rewitalizacja osiedla Miasteczko Młodego Robotnika oraz parku leśnego na Górce Cyranowskiej w Mielcu. Inwestycja w znacznej części zostanie sfinansowana z pieniędzy unijnych i z budżetu państwa.
Miasteczko Młodego Robotnika do rewitalizacji
Jak poinformował rzecznik mieleckiego magistratu, Krzysztof Urbański, głównym założeniem rewitalizacji zarówno osiedla, jak i parku jest przywrócenie temu terenowi funkcji mieszkaniowych i rekreacyjnych.

"Projekt przewiduje m.in. przebudowę sieci uzbrojenia na osiedlu, w tym przygotowanie terenu służącego prowadzeniu działalności gospodarczej. Największa metamorfoza czeka park na Górce Cyranowskiej, gdzie pojawi się m.in. sztuczna, efektownie podświetlona rzeka, nowe alejki i oświetlenie oraz tor saneczkowy i labirynt z kamiennych gabionów (kosze prostopadłościenne z siatki stalowej wypełnione kamieniami - PAP)" - zaznaczył Urbański.

Rewitalizacja osiedla Miasteczko Młodego Robotnika i parku leśnego będzie drugim takim przedsięwzięciem, przeprowadzonym przez władze Mielca. W ubiegłym roku zmodernizowany został miejscowy rynek. Autorem obu rewitalizacji jest mieszkaniec Mielca, Piotr Tabor z pracowni APA Peter Pan.

Urbański zaznaczył, że pierwsze prace przy rewitalizacji osiedla i parku zaczną się najprawdopodobniej wiosną 2013 r. Zakończyć się mają rok później. "W tym roku zamierzamy przygotować wszelką potrzebną dokumentację, w tym też przetargową" - wyjaśnił.

Projekt "Rewitalizacja terenu byłego prowizorycznego osiedla baraków mieszkalnych w Mielcu, wybudowanego w latach 50. XX wieku dla jednostek paramilitarnych i młodych robotników" uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. Całkowity jego budżet wynosi ponad 9,1 mln zł. Z tej kwoty dofinansowanie unijne to ponad 2,6 mln zł, z budżetu państwa samorząd otrzymał ponad 4,4 mln zł. Pozostała kwota to wkład własny mieleckiego urzędu miasta. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE