PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasteczko Ruchu Drogowego w Lublinie już otwarte (zdjęcia)

  • AT    16 grudnia 2014 - 08:27

fot. um.lublin.pl

Pierwsze profesjonalne Miasteczko Ruchu Drogowego w Lublinie umożliwi szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu bezpiecznego poruszania się po ulicach. Operatorem obiektu jest MOSiR „Bystrzyca”, a zajęcia poprowadzi Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie, we współpracy z Policją.
Miasteczko Ruchu Drogowego powstało przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Jego centralnym miejscem jest budynek z salami szkoleniowymi i częścią administracyjno-garażową, w której znajdują się rowery i samochody elektryczne, będące wyposażeniem Miasteczka. Wokół powstały ulice wraz z chodnikami, skrzyżowaniami, rondami, przejściami dla pieszych, przejazdem kolejowym, sygnalizacją świetlną oraz drogowymi znakami pionowymi i poziomymi, które będą służyły do prowadzenia szkoleń.

Czytaj też: NIK: nasze drogi trzeba zmienić

Pierwsze, teoretyczne zajęcia wystartują z początkiem nowego roku. Zajęcia praktyczne, m.in. na rowerach, rozpoczną się wiosną. Od kwietnia do października, drugą częścią Miasteczka Ruchu Drogowego, zajmuje płyta w Hali Lodowej, na której zimą znajduje się lodowisko Icemania. Tam  będzie można poruszać się m.in. samochodami elektrycznymi.

Uroczystego otwarcia Miasteczna dokonali Prezes MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie Zdzisław Hołysz, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie Ryszard Pasikowski oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie mł. insp. Paweł Paździor, a także Aleksander Wiącek asystent Prezydenta Lublina ds. polityki rowerowej.
 
Koszt budowy MRD to 4 377 713 zł (w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej – 3 721 056 zł), natomiast koszt budowy Miasteczka wraz z Halą Lodową wynosi 17 574 329 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2014-12-16 17:25:04

    Miasteczko ? Chyba projektant nie widział miasteczka. To są same alejki i znaki. Znaki oczywiście w chmurach, a nie dla dzieci. Co jak co ale na przepisowej wysokości. Edukacja bez wyobraźni, a właściwie to inwestycja bez wyobraźni, a miasteczko w wyobraźni. Mam nadzieję, że inwestor pójdzie po rozu...m do głowy i uzupełni ten brak.  rozwiń