PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto będzie dopłacać do utrzymania basenu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Olsztyn    24 września 2011 - 09:22
Miasto będzie dopłacać do utrzymania basenu

Za kilka miesięcy skończy się budowa basenu przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Niektórzy radni boją się, że do jego utrzymania trzeba będzie dopłacać grube miliony.
Otwarcie pływalni przewidywane jest na luty 2012 roku, a nie jak zapowiadano pod koniec tego – pisze „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

Ponieważ będzie to basen sportowy z niewielką częścią rekreacyjną, miastu trudniej będzie na nim zarabiać.

Jakie ostatecznie będą koszty utrzymania nowego obiektu, radni nie wiedzą. Szacuje się, że przychody Centrum Wodnego wyniosą 6-6,5 mln zł, a koszty utrzymania to ok. 7 mln zł na rok.

Urzędnicy w budżecie na 2012 rok przewidzieli na utrzymanie obiektu 8 mln zł. Sądzą, że basen przyniesie ponad 6 mln zł przychodu. Będzie więc to nieco ponad 1 mln zł rocznie na minusie.

Zarządzać nowym Centrum Wodnym będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji, podlegający miastu. Jego dyrektor przyznaje, że wszystkie wyliczenia, które teraz powstają, nie są precyzyjne. Szacuje jednak, że trzeba będzie dopłacać 1,5 mln zł z budżetu miasta.

W obiekcie znajdzie zatrudnienie 105 osób. Już znaleźli się chętni na dzierżawę siłowni, gabinetów odnowy biologicznej i sklepu. Nie ma jeszcze zainteresowanych poprowadzeniem restauracji – informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.