PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto chwali się w sieci ocieplonymi szkołami

  • AW    9 grudnia 2011 - 20:21
Miasto chwali się w sieci ocieplonymi szkołami

Aż 7 mln zł przeznaczył w tym roku Toruń na termomodernizacje. Za te pieniądze przeprowadzone zostało docieplenie pięciu toruńskich szkół i jednego przedszkola. Jak teraz wyglądają szkoły można się przekonać oglądając film, który dostępny jest na miejskim kanale portalu YouTube.
Jak podaje toruński magistrat, ostatnio zakończono termomodernizację dwóch placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Dziewulskiego oraz nr 28 na Skarpie. Prace w Zespole Szkół nr 16 rozpoczęto w grudniu 2010 r. Najpierw wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, następnie docieplono ściany zewnętrzne i piwnic  oraz dachy. Zamontowano także nowe parapety, a w sali gimnastycznej wymieniono starą stalową fasadę okienną na nowa - aluminiową.

Kompleksowe docieplanie placówek oświatowych prowadzone jest Toruniu od kilku lat. jak podkreśla magistrat, mimo, że jest to spory wydatek, opłaca się on, gdyż w docieplonych obiektach zużycie ciepła spada o 20-30 procent. Do tej pory docieplono Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Wojska Polskiego, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Zespół Szkół nr 16, Zespół Szkół nr 28 i Żłobek Miejski nr 3. Obecnie trwają jeszcze prace w Zespole Szkół Ekonomicznych.

O ocieplonych szkołach postał nawet film.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TEOFIL, 2011-12-09 20:43:26

    kAŻDY SIĘ CHWALI TYM CZYM MA I Z CZEGO SIĘ CIESZY!