PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto odda w dzierżawę część rynku

  • PAP    31 października 2011 - 13:41

Urząd Miasta w Nysie chce oddać w dzierżawę trzy działki położone w obrębie miejskiego rynku.
Łączna powierzchnia nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę usługową, handlową, gastronomiczną, wystawienniczą i kulturalną to 26 arów.

„Cena wywoławcza w ogłoszonym właśnie przetargu to ponad 2,3 mln zł. Działki można dostać w użytkowanie wieczyste na 99 lat. Zasady ich zabudowy są ściśle określone” – powiedział rzecznik nyskiego urzędu miasta, Artur Pieczarka.

Wyjaśnił, że jest to teren przeznaczony pod zabudowę usługową, handlową, gastronomiczną, wystawienniczą i kulturalną. Dopuszczalne są także funkcje mieszkalne, w tym mieszkalnictwo zbiorowe. Miasto chciałoby także, by powstał tam parking podziemny, oraz kryty pasaż obsługujący cały zabudowany teren.

Działki obecnie wykorzystywane są jako tereny zieleni ozdobnej z ławkami i traktem pieszym, znajdują się pośrodku Rynku i stanowią centralny punkt miasta. Działki posiadają dostęp do pełnego uzbrojenia technicznego.

Inwestor, który wygra przetarg będzie mógł wybudować tam obiekty pasujące do obecnego wyglądu zabytkowego Rynku, nawiązujące do architektury sprzed 1945 roku. Miasto zastrzegło, że nie ma mowy o budowie tam sklepu wielkopowierzchniowego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.