PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto przekazało plac budowy filharmonii

  • PAP    6 sierpnia 2010 - 19:00

Władze Koszalina (zachodniopomorskie) przekazały w piątek katowickiej spółce Elektrobudowa SA teren, na którym ma stanąć nowa siedziba miejscowej filharmonii.
Inwestycję będzie realizować gdański oddział Elektrobudowy. Pierwszy zastępca prezydenta miasta Piotr Jedliński powiedział w piątek, że prace budowlane powinny ruszyć w ciągu dwóch tygodni i zakończyć się do 30 kwietnia 2013 r.

Kierownik kontraktu Grzegorz Linkner z Elektrobudowy SA dodał, że w 2010 r. zaplanowano wykonanie części inwestycji o wartości 2,5 mln zł.

Cały projekt wart jest 31,16 mln zł. Prace budowlane wyceniono na 29,14 mln zł. Inwestycję w 47 proc. dofinansowuje Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Filharmonia, którą zaprojektowała Autorska Pracownia Architektoniczna Jacka Bułata z Poznania, stanie nad rzeką Dzierżęcinką, w znajdującym się w śródmieściu zabytkowym Parku Książąt Pomorskich, obok Centrum Kultury CK 105 - tymczasowej siedziby koszalińskiej orkiestry symfonicznej.

Ma to być czterokondygnacyjny budynek na planie nieforemnego czworokąta o powierzchni prawie 5,5 tys. m kw., z salą koncertową i zapleczem. Ściany zachodnia i wschodnia mają być w pełni przeszklone, by można było oglądać park. Północna ściana fontowa ma być pokryta blachą cynowo-tytanową, zaś południowa - tynkiem. Na widowni o amfiteatralnym układzie przewidziano 518 miejsc. Estradę zaprojektowano tak, by mogła się na niej zmieścić 70-osobowa orkiestra i 40 chórzystów.

Koszalińska filharmonia będzie pierwszą tego typu realizacją w portfolio notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Elektobudowy SA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.