PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto wydzierżawiło działkę pod browar

  • PAP    18 października 2011 - 17:00
Miasto wydzierżawiło działkę pod browar

30 mln zł w budowę nowego browaru w Darłowie zainwestuje biznesmen Marek Jakubiak - właściciel browarów Ciechan i Lwówek Śląski.We wtorek rada miejska Darłowa na nadzwyczajnej sesji jednogłośnie zgodziła się wydzierżawić - bez przetargu - na 30 lat znajdującą się w porcie 2-hektarową działkę.
Biznesmen Marek Jakubiak podpisał już z burmistrzem Darłowa Arkadiuszem Klimowiczem przedwstępną umowę dzierżawy. Na przekazanie gruntu pod budowę potrzebna jest jeszcze zgoda ministerstwa skarbu państwa i ministerstwa infrastruktury.

Budowę browaru Jakubiak chce rozpocząć w drugiej połowie 2012 r., produkcja piwa miałaby ruszyć rok później. Firma - jak ujawnił biznesmen - będzie się nazywać Browar Darłowo i będzie produkować nową markę piwa "Darłowiak", które ma być dystrybuowane na terenie całej Polski.

Biznesmen zaprezentował we wtorek radnym wizualizacje i logo nowego zakładu oraz wstępne projekty etykiet nowego piwa.

Browar w Darłowie ma być największym zakładem piwowarskim w grupie Jakubiaka. Zdolności produkcyjne firmy będą wynosić 200 tys. hektolitrów piwa rocznie. W pierwszym roku Browar Darłowo ma produkować 40 tys. hektolitrów "Darłowiaka".

Zakład docelowo będzie zatrudniać 150 - 200 osób, ale początkowo tylko 40 pracowników.

Inwestycja - jak powiedział biznesmen na konferencji prasowej po sesji - będzie finansowa w 40 proc. ze środków własnych należących do niego spółek, które zostaną połączone w jedną firmę. Resztę pokryje kredyt inwestycyjny i leasing. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.