PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto zapłaci więcej

  • kuriersuwalski.pl    16 września 2010 - 12:09
Miasto zapłaci więcej

Budowa suwalskiego Aqua Parku będzie kosztować ok. 500 tys. zł więcej. Trzeba poprawić wygląd budynku i wyposażyć go w większy agregat prądotwórczy.
Władzom zależy, żeby Aqu Park, wyglądał jak najlepiej. Dlatego zdecydowały, że rury które biegną na suficie trzeba zakryć.

Niezbyt ładne rury to jednak nie największy problem. Urzędnicy ratusza zbilansowali też pracę urządzeń elektrycznych zamontowanych w Aqua Parku i okazało się, że sieć może nie wytrzymać takich obciążeń. Brak właściwego agregatu to niedopracowanie ze strony projektanta. Miasto chce więc, aby to właśnie firma projektująca poniosła dodatkowe koszty instalacji agregatu.

Realną datą otwarcia Aqua Parku jest 20 grudnia. Większość najważniejszych prac już się zakończyła. Poprawki i ostatnie przygotowania nie powinny zająć więcej niż trzy miesiące.

N asuwalczan czeka moc wodnych atrakcji. Będą mieli do dyspozycji dwa baseny. Jeden przystosowany do celów sportowych, z ośmioma torami i widownią na 300 osób. Drugi będzie spełniał funkcję rekreacyjną. Znajdzie się tam sztuczna rzeka, bicze wodne, gejzery, podwodne masaże. Najmłodsi nauczą się pływać w specjalnie przygotowanym do tego brodziku. Wielbiciele mocnych wrażeń na pewno chętnie skorzystają ze zjeżdżalni rurowych Będą gabinety odnowy biologicznej.

Budowa Aqua Parku, według założeń projektu, będzie kosztowała prawie 45 mln zł. Połowa tej sumy pochodzi z funduszy europejskich. Reszta to wkład miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.