MIB zapowiada możliwość zwiększenia wartości programu budowy dróg

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie wyklucza, że przy aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych jego wartość zostanie podwyższona - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.
MIB zapowiada możliwość zwiększenia wartości programu budowy dróg
Jerzy Szmit (fot.mib.gov.pl)

"Jest to program na kwotę ponad 100 mld zł, bo 107-109 mld zł. Myślę, ze uda nam się go trochę powiększyć, jeżeli chodzi o limit finansowy. Musimy wyjaśnić kilka ważnych spraw dotyczących kilku inwestycji" - powiedział Szmit.

W Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 przewidziano na jego realizację 107 mld zł.

Wiceminister powiedział, że w zaktualizowanym programie nie będzie dużych zmian.

"Nie będą to duże zmiany, jeżeli chodzi o ich listę, ale zmiany będą. Już wcześniej je zapowiadaliśmy, chociażby to, że chcemy, aby autostrada A1 była realizowana nie przez spółkę tylko wprost z Krajowego Funduszu Drogowego. Chcemy też, żeby dwie, czy trzy inwestycje dodatkowe znalazły się w programie" - dodał Szmit.

Wiceminister przypomniał, że w realizacji są obecnie prace za około 50 mld zł, za taką kwotę realizowane są fizycznie kontrakty. Z kolei w przetargach są prace wartości około 30 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To ile teraz będzie kosztował 1 kilometr takiej Autostrady. Czy będzie to tylko odnowienie za duże pieniądze istniejących dróg, wąskich, dwupasmowych i mało praktrycznych.

zibiwo, 2017-03-19 08:12:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE