PARTNER PORTALU
  • BGK

Międzynarodowy wyścig o budowę polskich torów

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    17 lipca 2010 - 07:53
Międzynarodowy wyścig o budowę polskich torów

Do podziału do 2013 r. jest ok. 30 mld zł. Kontrakty chcą zgarnąć firmy zagraniczne. Duże przetargi zostaną ogłoszone po wakacjach.
Pod koniec lipca zostaną otwarte koperty w przetargach na modernizację torów na trasie Kraków – Medyka. Każdy z przetargów jest wart od ok. 500 mln zł do ok. 900 mln zł – informuje „Rzeczpospolita”.

Kolejne duże przetargi na wybór firm do remontów torów będą ogłoszone po wakacjach. PKP Polskie Linie Kolejowe, które zarządzają torami i prowadzą inwestycje, mają do dyspozycji z funduszy unijnych ok. 5,4 mld euro.

Główni gracze na tym rynku to Trakcja Polska, czeski Tchas, Ferroco i PRK Kraków czy TorPol. Do gry wchodzą też firmy, które dotąd specjalizowały się w budowie dróg, jak Skanska czy Budimex. Jednak obok nich pojawiają się i takie, które dotąd nie realizowały u nas żadnych inwestycji.

W otwartym w tym tygodniu przetargu na modernizację 22,3 km torów między Krakowem a Tarnowem pojawiły się m.in. Alcef Costruzioni Edili e Ferroviarie z Włoch czy FCC Construccion z Hiszpanii – podaje „Rzeczpospolita”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.