PARTNER PORTALU
  • BGK

Międzyzdroje przebudowują promenadę

  • PAP    5 maja 2011 - 09:11
Międzyzdroje przebudowują promenadę

Kończy się gruntowna przebudowa centralnej części nadmorskiej promenady. Koszt inwestycji wznosi ok. 23 mln zł.
Najkosztowniejszą w dziejach Międzyzdrojów inwestycję miasto w 60 proc. finansuje ze środków własnych. 9,4 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.

Remont obejmuje zarówno wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej pod promenadą, jak i zmianę wizerunku zewnętrznego terenu.

Prace prowadzone są na ok. kilometrowym na odcinku pomiędzy centrum gastronomiczno-handlowym „Feniks” a kortami tenisowymi na wysokości ośrodka „Fregata”. Obejmują m.in. plac przy zejściu na molo, obszary wokół hotelu „Amber Balic”, w tym odcinek, na którym gwiazdy zostawiają swoje odciski dłoni w czasie organizowanych w tamtym mieście letnich Festiwali Gwiazd.

Wymieniana jest nawierzchnia, oświetlenie, montowany jest system nawadniania roślinności, budowane są elementy małej architektury, m.in. fontanny, ławki, mała scena.

– Najważniejszy punkt w Międzyzdrojach nabierze zupełnie innego wyrazu. Stanie się przyjazną ludziom przestrzenią miejską, zachęcającą do wypoczynku – mówi Michał Sutyła z Rady Miasta Międzyzdroje

Dodał, że po remoncie ma zostać ograniczony ruch samochodowy na tym odcinku. Samochody będą mogły dojeżdżać jedynie do hoteli i punków gastronomicznych.

Przebudowa promenady ma potrwać do końca maja.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.