PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejskie remonty za 12,5 mln zł

  • 24gliwice.pl    5 maja 2014 - 17:57
Miejskie remonty za 12,5 mln zł

Kopernika, Derkacza, Toszecka, Kościuszki, Pszczyńska - to tylko kilka z ulic, które doczekają się w tym roku naprawy. Pod lupę ZDM trafi nawierzchnia poszczególnych chodników i jezdni. W mieście powstaną też nowe miejsca parkingowe. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie.
- Lista remontów powstaje m.in. w oparciu o spostrzeżenia i prowadzone kontrole w terenie, zgłoszenia mieszkańców, uwagi miejskich i osiedlowych radnych. Podobnie jak w roku ubiegłym, miejsca wymagające naprawy dobierane są w taki sposób, aby nie powodować dodatkowych, poważnych utrudnień w ruchu ze względu na istniejące, związane z budową DTŚ i modernizacją Starówki - tłumaczy Jadwiga Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wśród prawie 30 ulic, którymi zajmie się ZDM, kilka znalazło się na liście w wyniku ubiegłorocznego głosowania mieszkańców, przeprowadzonego przez magistrat.

W specjalnym sondażu gliwiczanie wybierali inwestycje, których realizacją powinno zająć się miasto. Wybór padł m.in. na budowę parkingu przy ul. Derkacza, ul. Piaskowej, ul. Kopernika, remont nawierzchni i ciągów pieszych na ul. Węglowej, budowę chodnika na ul. Toszeckiej i ul. Kopernika oraz budowę przejścia dla pieszych na ul. Toszeckiej (przy nr. 173-175).

Prace remontowe nawierzchni jezdni (i częściowo także chodników) odbędą się ponadto na ulicach: Kalinowej, Szmaragdowej, Pokoju, Kosynierów, Modrzejewskiej, Sztabu Powstańczego, Chemicznej, Styczyńskiego, Daszyńskiego, Żurawia, Bernardyńskiej, Warszawskiej, Grottgera, DK88, Opolskiej i Pszczyńskiej.

Chodniki powstaną lub będą remontowane na ul. Lublinieckiej, Łabędzkiej (od ul. Chemicznej do Żabińskiego), Rybnickiej (od ul. Nowy Świat do Bajana), Kozielskiej (od. Chemicznej do Źródlanej).

Ponadto powstaną też nowe miejsca postojowe na ul. Kościuszki (odcinek od ul. Ziemowita do Zygmunta Starego).

Prace remontowe powinny zakończyć się w listopadzie. Pochłoną ponad 12,5 mln złotych. To podobna kwota przeznaczona na ich wykonanie, jak w latach ubiegłych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.