PARTNER PORTALU
  • BGK

Mielec chwali się modernizacją Parku Leśnego. Zobacz zdjęcia

  • AW    14 września 2014 - 11:15

Mieszkańcy Mielca mają już do dyspozycji nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. Zakończyła się modernizacja Parku Leśnego „Góra Cyranowska”, który zyskał nie tylko nowy wygląd, ale także wiele nowych funkcji.
Po zakończeniu prac Park Leśny „Góra Cyranowska" ma szanse stać się nie tylko atrakcją miasta, ale także jego silnym i rozpoznawalnym elementem, który będzie oferować wypoczynek i rekreację mielczanom w każdym wieku. Inwestycja kosztowała ponad 9 mln zł i dofinansowana była z budżetu UE.

Do tej pory, ze względu na dość ubogą i zniszczoną architekturę, miezskańcy nie mogli w pełni wykorzystać tego miejsca.Dzięki przebudowie Park Leśny zyskał kilka stref, które ulokowane są równomiernie na całym terenie. W zachodniej części, gdzie do tej pory znajdowała się tylko rzeźba plenerowa oraz schody, teraz ulokowane zostały dwa ślizgi z placem wielkopowierzchniowym wyłożonym miękkim materiałem poliuretanowym, mini amfiteatr z siedziskami, sztuczny potok, który po zmroku jest podświetlony błękitnym światłem imitującym przepływającą wodę.

U zbiegu ulic Parkowej i Kazimierza Wielkiego, przy południowym wejściu do Parku, najmłodsi mogą cieszyć się z gabionowego labiryntu, który dodatkowo został wyposażony w oświetlenie oraz ławki.

Tu także, można wjechać na Górę Cyranowską ścieżką rowerową przebiegającą przez cały teren Parku i łączącą się z trasą dla rowerów przy alei Niepodległości. Największą atrakcją zimową dla najmłodszych mieszkańców miasta będzie liczący niemal 116 metrów tor saneczkowy, który swój początek ma w centralnej części Parku Leśnego i biegnie po północnym zboczu. Dla tych, którzy już zjechali torem i chcą się dostać z powrotem na początek zjazdu, przygotowane zostało specjalne podejście. Tor saneczkowy w miejscu przecięcia z ciągiem pieszo-rowerowym przebiega pod kilkunastometrową kładką, gwarantującą saneczkarzom bezpieczeństwo, a osobom spacerującym - ciekawy widok.

Cały teren wzbogacił się także nowe ciągi piesze, oświetlenie, tarasy zabaw i mnóstwo ławek usytuowanych często w niewielkich zaułkach. Przy wejściach do Parku zainstalowane zostały pojemniki na specjalne torby dla właścicieli psów, by ułatwić im sprzątanie po swoich pupilach.

- Ten niezwykle ciekawy zakątek Mielca może wciąż jeszcze odkrywać przed każdym z nas swoje zakamarki i tajemnice. Wierzę, że w krótkim czasie mielczanie polubią rodzinne spacery i zabawę na terenie Parku Leśnego „Góra Cyranowska" - powiedział Janusz Chodorowski, prezydent Mielca.

W ramach projektu przebudowane zostały też sieci komunalne na osiedlu Miasteczko Młodego Robotnika, przygotowane zostały też tereny do prowadzenia tam działalności gospodarczej.

Projekt "Rewitalizacja terenu byłego prowizorycznego osiedla baraków mieszkalnych w Mielcu, wybudowanego w latach 50. XX wieku dla jednostek paramilitarnych i młodych robotników" uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. Całkowity jego budżet wynosi ponad 9 mln zł. Z tej kwoty dofinansowanie unijne to ponad 2,6 mln zł, z budżetu państwa samorząd otrzymał ponad 4,4 mln zł. Pozostała kwota to wkład własny mieleckiego urzędu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • uważny, 2014-10-25 20:23:48

    Ta inwestycja to największa głupota jaką można było wykonać w Mielcu, przy tylu potrzebach potrzebnych ludziom , jak by nie było to 20% procent musiało pójść z kasy miasta , a skąd kiedy miasto zadłużone?