PARTNER PORTALU
  • BGK

Mielec: Powstanie nowy most przez Wisłokę

  • PAP/AT    20 maja 2017 - 10:37
Mielec: Powstanie nowy most przez Wisłokę
Inwestycja będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj (fot.wzdw)

W Mielcu (Podkarpackie) powstanie nowy most na Wisłoce. Wybudowany zostanie także nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984. Inwestycja będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj.
• Na Wisłoce powstanie nowy most.

• Inwestycja kosztować będzie ponad 38 mln zł.

• W jej ramach wybudowany zostanie także nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984.

• Prace zakończyć się mają w październiku 2019 r.

Jak poinformował rzecznik marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, podpisana została już umowa z wykonawcą prac-firmą Budimex.

Jak przypomniał rzecznik, w przetargu na wykonanie inwestycji wpłynęło dziewięć ofert.

"Inwestycja będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Oznacza to, że Budimex będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane. Te mają być zrealizowane do końca października 2019 roku" - dodał Leyko.

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 o długości ponad 2,5 km od ronda na drodze wojewódzkiej 983 w miejscowości Rzędzianowice w kierunku na południowy wschód. Jednym z elementów tej trasy będzie nowy most przez Wisłokę o długości ok. 550 metrów, powstanie też kilka rond.

Zdaniem marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, nowy most zakończy problemy mieszkańców powiatu mieleckiego z lewej strony Wisłoki, którzy dojeżdżają do pracy, do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. "Inwestycja ta będzie też miała wpływ na pobudzenie gospodarcze Mielca i całego powiatu" - dodał.

Inwestycja pod nazwą "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z budową mostu na rzece Wisłoka" została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej województwa podkarpackiego. Zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020.

Budżet RPO woj. podkarpackiego składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie ma do wydania ponad 2,1 mld euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.