Mierzyn: płyty na ulicy Wykopaliskowej

Nie od dziś wiadomo, że dobrych i równych dróg nie ma w Mierzynie zbyt wiele. Dlatego cieszy remont odcinka ulicy Wykopaliskowej, znajdującej się w przy ulicy Topolowej.
Mierzyn: płyty na ulicy Wykopaliskowej
Nowa droga z betonowych płyt z pewnością ułatwi mieszkańcom dojazd do posesji. Inwestycję przeprowadzono z funduszy gminy Dobra.

Prace przy przebudowie drogi ruszyły 30 lipca 2012 roku. Wtedy też, na terenie budowy pojawili się pracownicy i ciężki sprzęt wykonawcy inwestycji. – firmy KML, której siedziba mieści się w Szczecinie przy ul. Klonowica 5. Co ważne, prace wykonane zostały sprawnie i dość szybko, tak aby nie stwarzać mieszkańcom ulicy Wykopaliskowej zbyt dużych uciążliwości.

Wykonawca prac wybrany został w przetargu przeprowadzonym przez Urząd Gminy Dobra na początku stycznia 2012 roku. Zapytanie przetargowe dotyczyło nie tylko modernizacji ulicy Wykopaliskowej w Mierzynie, ale objęło także inne drogi w naszej gminie.

Zwycięska firma zaoferowała cenę 880 zł brutto za ułożenie 1 m² płyt drogowych. Koszt ułożenia 1m² płyt pochodzących z demontażu określono natomiast na 50 zł brutto.

Odbiór ulicy Wykopaliskowej w Mierzynie nastąpił 20 sierpnia 2012 r. Wartość prac wyniosła w sumie ok. 55.000 zł. Nowa droga, choć wykonana jedynie z płyt betonowych, na pewno cieszy mieszkańców, którzy teraz znacznie łatwiej będą mogli dojeżdżać do swoich posesji.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE