PARTNER PORTALU
  • BGK

Mierzyn: płyty na ulicy Wykopaliskowej

  • www.Mierzyn24.pl    31 sierpnia 2012 - 11:40
Mierzyn: płyty na ulicy Wykopaliskowej

Nie od dziś wiadomo, że dobrych i równych dróg nie ma w Mierzynie zbyt wiele. Dlatego cieszy remont odcinka ulicy Wykopaliskowej, znajdującej się w przy ulicy Topolowej.
Nowa droga z betonowych płyt z pewnością ułatwi mieszkańcom dojazd do posesji. Inwestycję przeprowadzono z funduszy gminy Dobra.

Prace przy przebudowie drogi ruszyły 30 lipca 2012 roku. Wtedy też, na terenie budowy pojawili się pracownicy i ciężki sprzęt wykonawcy inwestycji. – firmy KML, której siedziba mieści się w Szczecinie przy ul. Klonowica 5. Co ważne, prace wykonane zostały sprawnie i dość szybko, tak aby nie stwarzać mieszkańcom ulicy Wykopaliskowej zbyt dużych uciążliwości.

Wykonawca prac wybrany został w przetargu przeprowadzonym przez Urząd Gminy Dobra na początku stycznia 2012 roku. Zapytanie przetargowe dotyczyło nie tylko modernizacji ulicy Wykopaliskowej w Mierzynie, ale objęło także inne drogi w naszej gminie.

Zwycięska firma zaoferowała cenę 880 zł brutto za ułożenie 1 m² płyt drogowych. Koszt ułożenia 1m² płyt pochodzących z demontażu określono natomiast na 50 zł brutto.

Odbiór ulicy Wykopaliskowej w Mierzynie nastąpił 20 sierpnia 2012 r. Wartość prac wyniosła w sumie ok. 55.000 zł. Nowa droga, choć wykonana jedynie z płyt betonowych, na pewno cieszy mieszkańców, którzy teraz znacznie łatwiej będą mogli dojeżdżać do swoich posesji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.