Mieszkańcy Lublina przeciw sprzedaży miejskich działek Kościołowi

Władze Lublina chcą sprzedać Kurii Lubelskiej dwie działki na lubelskim Rudniku. Mieszkańcy są temu bardzo przeciwni.
Mieszkańcy Lublina przeciw sprzedaży miejskich działek Kościołowi
Biskup na działkach od miasta zamierza tam postawić kościół i dom pomocy (fot.fotolia)

Jak podaje "Dziennik Wschodni", we wrześniu prezydent Lublina zwrócił się do radnych o zgodę na sprzedaż dwóch działek na rzecz kurii. Biskup zamierza tam postawić kościół i dom pomocy.

Bardziej niż kościół potrzebna szkoła

Mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Zażądali budowy szkoły na jednej z działek przeznaczonych do sprzedaży. Miasto obiecało, że szkołę wybuduję, ale obok. Radni przyjęli nawet w tej sprawie uchwałę, ale jeśli placówka powstanie, to najwcześniej za dwa i pół roku - pisze dziennik.

Mieszkańcy są też oburzeni tym, że kuria kupiła już wczesnej inne działki od miasta, ale zamiast budować kościół chce postawić tam blok mieszkalny. Władze miasta wystąpiły więc o zobowiązanie się kurii do zwrotu bonifikaty (działki kupiono za 10 proc. ich wartości), gdyby wybudowano coś innego niż świątynię.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Drodzy rodacy, I Szpital Wojskowy w Lublinie przy Al.Racławickich w tylnej części posiadał piękną dużą działkę gdzie, znajdowały się nawet fundamenty pod nowoczesną klinikę, kościół ⛪ zabrał wybudowano apartamentowce dla wybranych. Wiara, naiwność czy oszustwo?

prawda wypływa , 2015-10-22 19:53:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE