PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy mają dość - wystosowali list

  • AP    5 stycznia 2011 - 12:57
Mieszkańcy mają dość - wystosowali list

Mieszkańcy województw: małopolskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego domagają się spełnienia obietnic dotyczących budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Radom-Kielce-Kraków. Wystosowali oni list w tej sprawie do ministra infrastruktury.
Od kilkudziesięciu lat obiecuje się mieszkańcom Regionu w widłach Wisły i Pilicy realizację arterii komunikacyjnych pozwalających na skomunikowanie z resztą kraju. Obietnice te jak dotąd pozostają na papierze. W szczególności, pomijana jest wiodąca na przedmiotowym obszarze rola Radomia i Kielc jako wielofunkcyjnych węzłów drogowo- kolejowych. To z kolei sprawia, że dwumilionowa rzesza mieszkańców regionu w widłach Wisły i Pilicy posiada jedynie rachityczne skomunikowanie z innymi Regionami.

Inwestycja ta jest niezbędna dla rozwoju aglomeracji krakowskiej. Istotnym faktem jest wydatkowanie do tej pory kilkunastu milionów z budżetu miasta Krakowa na przygotowanie inwestycji powiązanych z S7, które – w sytuacji odstąpienia od budowy trasy S7 – trzeba będzie uznać za zmarnowane.

- Żądamy przywrócenia tych inwestycji w "Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015". Nie tylko w imieniu mieszkańców Kielc, Radomia, Krakowa, ale także innych miast i miejscowości położonych wzdłuż trasy S7. Nie chcemy dalszej marginalizacji naszych regionów. Nie chcemy, by rozwój terenów dotkniętych strukturalnym bezrobociem i dalece posuniętym niedorozwojem infrastrukturalnym był wstrzymywany niezrozumiałymi decyzjami Warszawy i urzędów centralnych - czytamy w liście mieszkańców.

Apelują oni również do polityków, posłów, senatorów, jak i samorządowców z regionów – świętokrzyskiego, małopolskiego i mazowieckiego o wspólne i energiczne działania w zakresie tej sprawy.

Droga ekspresowa S7 jest jedną ze strategicznych arterii transportowych kraju, łączących północ z południem. Wskazane przez mieszkańców odcinki są na ostatnim etapie przygotowań do budowy – uregulowane są sprawy własnościowe, dokonane wykupy gruntów, wydane są stosowne decyzje środowiskowe, gotowa jest dokumentacja budowlana, przeprowadzone są przetargi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • krokodyl, 2011-01-05 20:12:08

    droga expresowa - już mieszkańcy nie mogą się doczekać jej powstania...
  • PTASIE MLECZKO, 2011-01-05 14:08:26

    "JAk PIĘKNIE MIJAJĄ CHWILE"-chciałoby sie pzaspiewać!!!