PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy mobilizują samorządy

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski    16 maja 2011 - 07:46
Mieszkańcy mobilizują samorządy

Pomagają w czyszczeniu rowów, utwardzaniu dróg, a nawet remoncie przystanków. Mieszkańcy mobilizują w ten sposób lokalne samorządy do działania.
Mieszkańcy wsi Konaszówka i Głogowiany w gminie Książ Wielki przy wsparciu samorządów gminy i powiatu postanowili ostatecznie uporządkować zarośnięte przydrożne rowy – pisze „Dziennik Polski”.

W czynie społecznym podstawiają traktory i przyczepy niezbędne do wywozu wybieranego mułu i ziemi.

W ramach wspólnej akcji Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie skierował specjalistyczny sprzęt i pracowników, a traktor z przyczepą zapewnił Urząd Gminy w Książu Wielkim.

W ten sposób na odcinku ok. 3 km między miejscowościami Konaszówka a Głogowiany zostają udrażniane kolejne odcinki przydrożnych rowów.

Wicestarosta Bogusław Miś zaznacza, że wspólne działanie jest możliwe dzięki porozumieniu wszystkich zainteresowanych stron. Koszty udrożnienia rowów, a także ułożenia kilku przepustów, sfinansuje powiat miechowski.

Mieszkańcy innych gmin także angażują się w prace. W Sławicach znaleziono sposób, by naprawić zniszczoną wiatę przystankową.

Do akcji wkroczył sołtys Stanisław Motyka. Gmina zakupiła blachę, mieszkańcy ją pomalowali i wymienili zniszczone elementy. Z kolei w Falniowie Wysiołku ludzie pomogli przy odwadnianiu drogi – pisze „Dziennik Polski”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Tekla, 2011-05-16 10:35:52

    Wszystkie Wolne środki należy przeznaczyć na to co priorytetowe!
  • DULCYNEA, 2011-05-16 09:07:14

    Mozna stosować bojkot samorządów,jak to niektórzy robią,ale co to da?Komu zrobi się na złość? Sobie! Dużo lepsza jest wzajemna mobilizacja!Przecież chodzi o wspólny interes.