Mieszkania i biurowce: Trwa wyścig o grunty w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu

• Deweloperzy biurowi i mieszkaniowi pilnie poszukują nieruchomości inwestycyjnych.
• Jak zapewnia Daniel Puchalski z JLL, w tym roku zamknięte zostaną kolejne wielkie transakcje.
• W Warszawie wkrótce powstanie ok. 1 200 mieszkań przy ulicy Słomińskiego.
Mieszkania i biurowce: Trwa wyścig o grunty w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu
Eksperci widzą zainteresowanie gruntami pod projekty biurowe, szczególnie w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie (fot. pixabay)

- Aktualnie pracujemy nad kilkoma umowami kupna/sprzedaży terenów pod projekty mieszkaniowe i biurowe w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu oraz kilku mniejszych miastach w Polsce, z planowanym terminem finalizacji jeszcze w tym roku - komentuje Daniel Puchalski.

Niedawno, grupa Asbud sfinalizowała transakcję zakupu od Balmoral Properties nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Słomińskiego w Warszawie. To działka o powierzchni 30 650 mkw., zlokalizowana pomiędzy dworcem Warszawa Gdańska a centrum handlowym Arkadia. Grupa Asbud wybuduje na tym terenie ok. 1 200 mieszkań. Wartość transakcji jest poufna. W transakcji doradzała m.in. firma JLL.

- Transakcja, której przedmiotem była działka należąca do Balmoral Properties to jedna z największych tegorocznych umów kupna/sprzedaży terenu inwestycyjnego pod zabudowę mieszkaniową. Potwierdza ona utrzymujące się na wysokim poziomie zainteresowanie inwestorów rynkiem gruntów w Polsce. Motorem rozwoju rynku pozostają działki pod projekty mieszkaniowe, a w dalszej kolejności – biurowe - dodaje Puchalski.

Ograniczona podaż - wyzwaniem

Eksperci widzą zainteresowanie gruntami pod projekty biurowe, szczególnie w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Coraz większym wyzwaniem staje się jednak ograniczona podaż dobrze przygotowanych terenów inwestycyjnych.

Czytaj więcej TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Na tej walce tracą potencjalni nabywcy mieszkań... Dlatego ceny w Warszawie szybują tak wysoko... :O Ja myślę jednak o Ząbkach i osiedlu San Marino, bo różnica ceny jest tak korzystna, że za różnicę kupię sobie jeszcze super auto na dojazdy do waw :D

pozi, 2016-07-08 13:37:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE