PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania i biurowce: Trwa wyścig o grunty w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu

  • Propertynews.pl    28 czerwca 2016 - 11:40
Mieszkania i biurowce: Trwa wyścig o grunty w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu

Eksperci widzą zainteresowanie gruntami pod projekty biurowe, szczególnie w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie (fot. pixabay)

• Deweloperzy biurowi i mieszkaniowi pilnie poszukują nieruchomości inwestycyjnych.
• Jak zapewnia Daniel Puchalski z JLL, w tym roku zamknięte zostaną kolejne wielkie transakcje.
• W Warszawie wkrótce powstanie ok. 1 200 mieszkań przy ulicy Słomińskiego.
- Aktualnie pracujemy nad kilkoma umowami kupna/sprzedaży terenów pod projekty mieszkaniowe i biurowe w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu oraz kilku mniejszych miastach w Polsce, z planowanym terminem finalizacji jeszcze w tym roku - komentuje Daniel Puchalski.

Niedawno, grupa Asbud sfinalizowała transakcję zakupu od Balmoral Properties nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Słomińskiego w Warszawie. To działka o powierzchni 30 650 mkw., zlokalizowana pomiędzy dworcem Warszawa Gdańska a centrum handlowym Arkadia. Grupa Asbud wybuduje na tym terenie ok. 1 200 mieszkań. Wartość transakcji jest poufna. W transakcji doradzała m.in. firma JLL.

- Transakcja, której przedmiotem była działka należąca do Balmoral Properties to jedna z największych tegorocznych umów kupna/sprzedaży terenu inwestycyjnego pod zabudowę mieszkaniową. Potwierdza ona utrzymujące się na wysokim poziomie zainteresowanie inwestorów rynkiem gruntów w Polsce. Motorem rozwoju rynku pozostają działki pod projekty mieszkaniowe, a w dalszej kolejności – biurowe - dodaje Puchalski.

Ograniczona podaż - wyzwaniem

Eksperci widzą zainteresowanie gruntami pod projekty biurowe, szczególnie w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Coraz większym wyzwaniem staje się jednak ograniczona podaż dobrze przygotowanych terenów inwestycyjnych.

Czytaj więcej TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • pozi, 2016-07-08 13:37:10

    Na tej walce tracą potencjalni nabywcy mieszkań... Dlatego ceny w Warszawie szybują tak wysoko... :O Ja myślę jednak o Ząbkach i osiedlu San Marino, bo różnica ceny jest tak korzystna, że za różnicę kupię sobie jeszcze super auto na dojazdy do waw :D