PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania komunalne, Białystok: umowa podpisana

  • pt    18 czerwca 2015 - 10:26
Mieszkania komunalne, Białystok: umowa podpisana
Białystok wybuduje 101 mieszkań komunalnych

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku podpisał umowę na budowę dwóch kolejnych budynków mieszkalnych, w których znajdzie się 101 mieszkań komunalnych za 11,5 mln zł.
Nowe bloki powstaną do końca 2016 roku. Wybuduje je firma Skanska S.A., która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Pierwotnie szacowana kwota zarezerwowana na budowę tych dwóch bloków komunalnych wynosiła ok. 16 mln zł. Wykonawca wybuduje je za 11,5 mln zł. Do przetargu zgłosiło się 12 firm.

Mieszkania komunalne do końca 2016 r.

– Umowa podpisana, wykonawca może więc przystępować do pracy – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki – zależy nam na tym, aby budynki były gotowe do końca 2016 r. Po to, aby jak najszybciej mogły zacząć służyć mieszkańcom naszego miasta.

W ciągu 10 dni od podpisania umowy wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. Nowe bloki to kolejne realizacje na osiedlu Bema, gdzie docelowo ma powstać 15 komunalnych bloków, w których znajdzie się około 900 mieszkań.

Do zagospodarowania jest tu osiem hektarów gruntu, na których oprócz nowych dróg ma zostać zbudowane przedszkole i żłobek. Obecnie kończą się prace przy budynku A z 70 mieszkaniami.

Zarząd Mienia Komunalnego przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na pozostałe budynki. Realizacja trzech pierwszych była możliwa dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ok. 8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • czytelnik, 2015-06-18 21:06:13

    Ciekawe kto je otrzyma?