PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania w zamian za rondo w Suwałkach

  • Suwalki24.pl    27 marca 2014 - 11:10
Mieszkania w zamian za rondo w Suwałkach

Skrzyżowanie Klonowej z Różaną w Suwałkach na rondo czeka już kilka lat. Inwestor, który zobowiązał się je tam zbudować, nie wywiązał się ze swych obietnic. Teraz budową zajmie się suwalski ratusz, który przygotowuje właśnie przetarg i zabezpiecza środki. W zamian za to otrzyma od developera dwa mieszkania.
Możliwość budowy bloku, który powstał tuż przy krzyżówce ulic Różanej i Klonowej, uzależniono od przebudowy tego skrzyżowania. Konsbud zobowiązał się zrobić to do listopada 2013 roku. - Deklaracje były takie, że przebudowany zostanie tam system komunikacyjny, żeby bezkolizyjnie zorganizować wyjazd z posesji na ulicę - tłumaczy Jarosław Filipowicz z suwalskiego ratusza.

Czas mijał, a ronda nie było. W międzyczasie Miasto w sąsiedztwie skrzyżowania, wymieniło nawierzchnię. Wstępne ustalenia przewidywały, że prace miały być ze sobą skoordynowane.

- Na dziś w miejscu, gdzie powinno być rondo nie ma ronda. W miejscu gdzie powinien być chodnik. Nie ma chodzika. W miejscu znaków, nie ma znaków - narzekał radny Zdzisław Przełomiec.

W końcu Urząd Miejski zdecydował się rozwiązać problem inaczej.

- W zamian za to, że rondo zbudowane zostanie przez Miasto, otrzymamy dwa mieszkania w należącym do inwestora budynku - wyjaśnia Filipowicz. Nie wiadomo jeszcze czy miasto sprzeda lokale, czy przekaże je Zarządowi Budynków Mieszkalnych. W budżecie miejskim na budowę ronda zabezpieczone zostanie 500 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.