PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus: Katowice podpisały umowę na budowę nowych mieszkań

  • MN    13 kwietnia 2017 - 11:19
Mieszkanie Plus: Katowice podpisały umowę na budowę nowych mieszkań
Mieszkanie Plus coraz bliżej realizacji w Katowicach. (fot. Twitter/Katowice)

W Katowicach powstaną lokale w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".
• W Katowicach powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus około 500 mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

• 13 kwietnia 2017 r. spółka BGK Nieruchomości podpisała umowę inwestycyjną z Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

• W podpisanym porozumieniu miasto Katowice zobowiązało się m.in. do wybudowania ogólnodostępnej drogi o długości około 1,3 km.

Umowa podpisana w Katowicach określa zasady współpracy przy realizacji programu. Działkę pod realizację inwestycji o powierzchni ponad 50 tys. m kw., przy ul. Górniczego Dorobku, przekaże na warunkach rynkowych miasto Katowice. Inwestorem będzie spółka celowa, a BGK Nieruchomości zapewni finansowanie spółki na poziomie 100 mln zł.

Wstępna koncepcja inwestycji zakłada budowę około 500 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 30 tys. m kw. Ponadto, w podpisanym porozumieniu miasto Katowice zobowiązało się m.in. do wybudowania ogólnodostępnej drogi o długości około 1,3 km, która połączy ul. Szopienicką z ul. Gospodarczą, wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową, odwodnieniem i oświetleniem. Dodatkowo miasto wykonana kanalizację deszczową oraz sanitarną do obsługi całej inwestycji.

Zasady programu Mieszkanie Plus

Budowa mieszkań na wynajem (z możliwością docelowego nabycia własności) realizowana na zasadach rynkowych to tylko jeden z filarów składających się na program Mieszkanie Plus.

Komercyjna część programu Mieszkanie Plus, realizowana przez BGK Nieruchomości, jest kierowana do osób o umiarkowanych, ale stabilnych dochodach i będzie stanowiła istotne wzmocnienie lokalnego rynku mieszkaniowego. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. samorządów.

Budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości, która dysponuje obecnie potencjałem budowy około 60 tys. nowoczesnych mieszkań czynszowych w ponad 70 miastach w całej Polsce.

Gdzie jeszcze powstaną mieszkania?

W ostatnim czasie sporo samorządów podpisało umowy na budowę mieszkań w ramach rządowego programu. Około 170 mieszkań na wynajem ma powstać w Pelplinie. Być może mieszkania będą gotowe jeszcze w tym roku.

Z kolei w gminie Jarocin klucze do pierwszych 96 mieszkań czynszowych w ramach pilotażu programu „Mieszkanie Plus” mają zostać przekazane mieszkańcom w lutym przyszłego roku.

W Białej Podlaskiej mieszkania mają być oddane w drugim kwartale 2018 roku.

Ponad 450 mieszkań w ramach pilotażu rządowego programu "Mieszkanie plus" może powstać w Kielcach i Sandomierzu. Z kolei w Stargardzie zapowiedziano budowę 400 mieszkań. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.