Mieszkanie Plus: Powstaną całe osiedla, tylko pytanie gdzie

- Wszędzie, gdzie będzie to możliwe i uzasadnione ekonomicznie, chcemy budować całe osiedla, posiadające wszystkie cechy świetnie zrealizowanej tkanki miejskiej - podkreślił Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości w rozmowie na temat programu Mieszkanie Plus.
Mieszkanie Plus: Powstaną całe osiedla, tylko pytanie gdzie
Przez ostatnie lata obserwowaliśmy klęskę urbanistyki i chaos przestrzenny w naszych miastach - mówi Mirosław Barszcz(fot.pixabay)

Jaką rolę będzie odgrywać BGK Nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus?

- Zostaliśmy poproszeni przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa o operacyjne przygotowanie programu Mieszkanie Plus. Jako spółka, która zarządza już funduszem mieszkań na wynajem o aktywach ok. 1 mld zł, posiadamy bardzo duże doświadczenie operacyjne i doskonałe zaplecze analityczne.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest inwestorem w zarządzanym przez nas funduszu, którego oferta skierowana jest jednak do innej grupy odbiorców. Już wcześniej BGK zadeklarował zwiększenie swojego zaangażowania do 5 mld zł.

Planowane jest przekierowanie tych środków na realizację programu Mieszkanie Plus. Z wykorzystaniem dźwigni finansowej możliwe będzie nawet trzykrotne zwiększenie tych środków.

Czytaj też: Mieszkanie Plus nie jest dla nas nowością

W Mieszkaniu Plus koszt najmu ma być przystępny, ale nie grozi to tym, że osiedla będą powstawać na obrzeżach miast?

- Rzeczywiście, w ramach programu Mieszkanie Plus będziemy stawiać na lokalizacje poza ścisłymi centrami miast, ale za to w miejscach, które są doskonale z nimi skomunikowane.

Wszędzie, gdzie będzie to możliwe i uzasadnione ekonomicznie, chcemy budować całe osiedla, posiadające wszystkie cechy świetnie zrealizowanej tkanki miejskiej. Kluczem do tego jest właśnie szeroka dostępność transportu publicznego oraz doskonale zagospodarowana przestrzeń.

Czytaj też: Budownictwo komunalne dostało zadyszki

Przez ostatnie lata obserwowaliśmy klęskę urbanistyki i chaos przestrzenny w naszych miastach. Chcemy to zmienić. Stąd - w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych i Funduszu Municypalnego - będziemy też dysponować narzędziami do budowy infrastruktury technicznej na realizowanych osiedlach.

Dotyczy to zarówno infrastruktury twardej, takiej jak drogi czy instalacje wodnościekowe, jak i infrastruktury miękkiej, a więc żłobków, przedszkoli, szkół czy przychodni.

Cały wywiad czytaj na wnp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pan Barszcz wynajmuje mieszkania, które są droższe od rynku BRAWO BRAWO BRAWO, pomocny program

ela, 2016-09-13 14:30:04 odpowiedz

A gdzie ? W (...) ,Centra miast są nasze ,germańskie ,polaczki mogą co najwyżej w kanałach ,albo w gnojówce spać ,JUŻ UE zrobi z wami porządek Polskie szmaty

daunigtejn, 2016-09-13 13:18:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE