PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus: Powstaną całe osiedla, tylko pytanie gdzie

  • wnp.pl    13 września 2016 - 09:56
Mieszkanie Plus: Powstaną całe osiedla, tylko pytanie gdzie
Przez ostatnie lata obserwowaliśmy klęskę urbanistyki i chaos przestrzenny w naszych miastach - mówi Mirosław Barszcz(fot.pixabay)

- Wszędzie, gdzie będzie to możliwe i uzasadnione ekonomicznie, chcemy budować całe osiedla, posiadające wszystkie cechy świetnie zrealizowanej tkanki miejskiej - podkreślił Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości w rozmowie na temat programu Mieszkanie Plus.
Jaką rolę będzie odgrywać BGK Nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus?

- Zostaliśmy poproszeni przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa o operacyjne przygotowanie programu Mieszkanie Plus. Jako spółka, która zarządza już funduszem mieszkań na wynajem o aktywach ok. 1 mld zł, posiadamy bardzo duże doświadczenie operacyjne i doskonałe zaplecze analityczne.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest inwestorem w zarządzanym przez nas funduszu, którego oferta skierowana jest jednak do innej grupy odbiorców. Już wcześniej BGK zadeklarował zwiększenie swojego zaangażowania do 5 mld zł.

Planowane jest przekierowanie tych środków na realizację programu Mieszkanie Plus. Z wykorzystaniem dźwigni finansowej możliwe będzie nawet trzykrotne zwiększenie tych środków.

Czytaj też: Mieszkanie Plus nie jest dla nas nowością

W Mieszkaniu Plus koszt najmu ma być przystępny, ale nie grozi to tym, że osiedla będą powstawać na obrzeżach miast?

- Rzeczywiście, w ramach programu Mieszkanie Plus będziemy stawiać na lokalizacje poza ścisłymi centrami miast, ale za to w miejscach, które są doskonale z nimi skomunikowane.

Wszędzie, gdzie będzie to możliwe i uzasadnione ekonomicznie, chcemy budować całe osiedla, posiadające wszystkie cechy świetnie zrealizowanej tkanki miejskiej. Kluczem do tego jest właśnie szeroka dostępność transportu publicznego oraz doskonale zagospodarowana przestrzeń.

Czytaj też: Budownictwo komunalne dostało zadyszki

Przez ostatnie lata obserwowaliśmy klęskę urbanistyki i chaos przestrzenny w naszych miastach. Chcemy to zmienić. Stąd - w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych i Funduszu Municypalnego - będziemy też dysponować narzędziami do budowy infrastruktury technicznej na realizowanych osiedlach.

Dotyczy to zarówno infrastruktury twardej, takiej jak drogi czy instalacje wodnościekowe, jak i infrastruktury miękkiej, a więc żłobków, przedszkoli, szkół czy przychodni.

Cały wywiad czytaj na wnp.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • ela, 2016-09-13 14:30:04

    Pan Barszcz wynajmuje mieszkania, które są droższe od rynku BRAWO BRAWO BRAWO, pomocny program
  • daunigtejn, 2016-09-13 13:18:51

    A gdzie ? W (...) ,Centra miast są nasze ,germańskie ,polaczki mogą co najwyżej w kanałach ,albo w gnojówce spać ,JUŻ UE zrobi z wami porządek Polskie szmaty