PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej: "Bloki powstają w miejscu tętniącym życiem"

  • Housemarket.pl    22 września 2017 - 10:42
Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej: "Bloki powstają w miejscu tętniącym życiem"
Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, aby umożliwić im dobry start - mówi Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Biała Podlaska to jedno z miast, które zdeklarowały udział w programie Mieszkanie Plus. Jak idzie budowa?
Pod koniec grudnia 2016 roku Jarosław Kaczyński symbolicznie wbił łopatę na znak rozpoczęcia budowy pierwszych bloków w Białej Podlaskiej. Serwis Housemarket.pl sprawdził, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej.

- Zależało nam na tym, aby nasze bloki powstały w miejscu tętniącym życiem, bogatym w infrastrukturę i z dobrą komunikacją. Tak się stało. Staną się elementem dużego osiedla, które uchodzi za sypialnię Białej Podlaskiej, a jednocześnie zabezpiecza społeczne potrzeby mieszkańców, gdyż w pobliżu znajdują się m.in.: szpital, szkoły, przedszkola, sklepy i markety - mówi Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Mieszkania wybudowane w ramach inwestycji dostępne będą w metrażu od 40 do 50 mkw.

- Młodzi ludzie, którzy nie mają własnego domu, na początek szukają lokalu, na który ich stać, a to oznacza niezbyt duży metraż. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom, aby umożliwić im dobry start. Stawiamy na młodych, ponieważ zależy nam bardzo, aby nasze miasto się odmłodziło, jednak nie ograniczamy się wyłącznie do tej grupy, nabór będzie otwarty i dostępny dla każdego na równych zasadach - dodaje Dariusz Stefaniuk.

Ten i inne ważne tematy dla Polski Wschodniej będą szeroko dyskutowane podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 27 i 28 września w Białymstoku.

Czytaj całość TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.