PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus: w których miastach program już działa

  • HouseMarket.pl    26 października 2016 - 10:31
Mieszkanie Plus: w których miastach program już działa
W programie Mieszkanie Plus preferowane będą rodziny wielodzietne i rodziny o niskich dochodach. (fot.wikipedia.org)

• Dwa tygodnie po podpisaniu listów intencyjnych z pierwszymi gminami, do programu Mieszkanie Plus dołączają kolejne samorządy i instytucje państwowe.
• To dopiero początek. Już wkrótce spodziewamy się dalszych porozumień, będących wstępem do pilotażowych inwestycji – podkreśla Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości.
Podpisane 26 października 2016 roku listy intencyjne otwierają drogę do przeprowadzenia szczegółowych analiz inwestycyjnych dotyczących nieruchomości w Chrzanowie, Gdyni, Koluszkach, Kole, Koninie, Łodzi, Nysie, Rzeszowie, Świdniku, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Zabrzu i Zduńskiej Woli. Na zgłoszonych przez poszczególne gminy gruntach powstać może łącznie około 2,8 tys. mieszkań na wynajem.

– Dzięki podpisanym dzisiaj i przed dwoma tygodniami porozumieniom, dysponujemy już około 100 ha gruntów, wstępnie wytypowanych do realizacji pilotażowych inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. Może na nich powstać nawet 9 tys. mieszkań. To nieruchomości zlokalizowane zarówno w największych polskich miastach, jak i w mniejszych gminach, które mają dynamicznie rozwijający się rynek pracy lub doskonałą komunikację z centrami metropolii – zaznaczył Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości.

List intencyjny podpisuje także Agencja Mienia Wojskowego. To pierwsze porozumienie, będące wstępem do inwestycji na gruntach Skarbu Państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Pozytywne oceny ekonomiczne i prawne pozwolą na określenie programu funkcjonalnego zabudowy na wskazanych przez agencję działkach i ewentualne zawarcie ostatecznych umów inwestycyjnych.

– Na obecnym etapie mamy podpisane listy intencyjne i porozumienia z 30 gminami. Jesteśmy w stałym kontakcie z kolejnymi podmiotami, zainteresowanymi współpracą w celu realizacji projektów inwestycyjnych obejmujących budownictwo mieszkaniowe. To intensywne rozmowy, które wkrótce powinny zaowocować dalszymi porozumieniami. Liczę, że stale rosnąca skala pilotażowych inwestycji będzie stanowić dla wszystkich zachętę do współpracy w ramach programu Mieszkanie Plus – dodał Włodzimierz Stasiak z BGK Nieruchomości.

Więcej na www.housemarket.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.