Mieszkanie Plus w Skawinie: Powstanie 140 nowych lokali

Kolejne mieszkania w ramach rządowego programu sfinansuje spółka BGK Nieruchomości. Lokale powstaną w Skawinie, w woj. małopolskim.
Mieszkanie Plus w Skawinie: Powstanie 140 nowych lokali
Większość mieszkań ma być przystosowana dla rodzin wielodzietnych. (zdj.ilustracyjne, pixabay)

• W Skawinie powstanie 140 mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

• Lokale znajdą się w siedmiu 4-kondygnacyjnych budynkach. 

• To efekt umowy inwestycyjnej podpisanej pomiędzy gminą a spółką BGK Nieruchomości.

Budowę lokali w ramach Mieszkania Plus sfinansuje fundusz zarządzany przez spółkę BGKN. Analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października 2016 r., kiedy to gmina Skawina podpisała z BGKN list intencyjny.

Na blisko 1,5-hektarowej działce wskazanej przez miasto zostanie wybudowanych siedem czterokondygnacyjnych budynków. Spośród 140 planowanych mieszkań największą część będą stanowiły te czteropokojowe przeznaczone dla rodzin wielodzietnych. W ramach inwestycji zostaną utworzone 144 zewnętrzne miejsca postojowe.

- Dostępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją wykupu są bardzo potrzebne, również w Skawinie i w Małopolsce. Rozpoczynająca się inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby przyszłych najemców – ocenił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

Umowę na budowę mieszkań w Skawinie podpisano w poniedziałek 26 czerwca 2017 r. (fot. MIB)
Umowę na budowę mieszkań w Skawinie podpisano w poniedziałek 26 czerwca 2017 r. (fot. MIB)

 

- Mam nadzieję, że duże zainteresowanie najmem w ramach programu Mieszkanie Plus w Małopolsce przełoży się na powstawanie kolejnych, tak bardzo potrzebnych mieszkań. Zaprojektowanie przestrzeni, w której ludzie dobrze się czują i z której czerpią satysfakcję, jest sporym wyzwaniem, ale w programie Mieszkanie Plus łączymy nowoczesne budownictwo z przystępną ceną - dodał Smoliński. 

Skawina jest kolejną po Pelplinie, Toruniu, Katowicach, Radomiu, Nysie, Wałbrzychu i Zamościu gminą, która podpisała umowę inwestycyjną ze spółką BGK Nieruchomości. Budowy mieszkań w ramach rządowego programu trwają już w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Trochę niskie 5-6 pięter to taki dobry Krakowski standard. Raczej bym postulował budowę 4-6 o zróżnicowanej wysokości, żeby przełamać monotonię.

hm, 2017-07-02 20:15:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE