PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieszkanie Plus w wielkopolskim Siedleminie. Lokatorzy odbierają klucze

 • PAP/AKC    27 kwietnia 2018 - 10:42
Mieszkanie Plus w wielkopolskim Siedleminie. Lokatorzy odbierają klucze
W Siedleminie powstało 96 mieszkań (fot. UMiG Jarocin)

Aż 96 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus czeka na lokatorów. W Siedleminie pod Jarocinem planowane są też kolejne inwestycje. Dyrektorka tutejszej szkoły twierdzi, że trzeba będzie rozbudować szkołę i wybudować odrębne przedszkole, "ponieważ będzie brakowało miejsc".
 • Z inwestycji w Siedleminie koło Jarocina, gdzie powstało 96 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.
 • Lokalne władze przyznały mieszkania w pierwszej kolejności rodzinom z dziećmi w wieku do 15 lat, jeśli nie miały tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego.
 • Cieszą się nie tylko lokatorzy, ale także dyrektorka szkoły i ksiądz. Burmistrz Jarocina zapowiedział budowę przedszkola.

Z osiedla w Siedleminie do Jarocina jest 5 km. Trzykondygnacyjne szeregowce liczą po sześć mieszkań. Dostępne są kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 35,6 do 55,1 mkw., czynsz wynosi 11 zł za mkw.

- Lokatorzy mogą już wprowadzać się do mieszkań. Codziennie od poniedziałku do piątku jarociński TBS podpisywał około 20 umów z nowymi najemcami - poinformował PAP burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

W siedzibie spółki lokatorzy podpisywali także umowy na dostawę energii elektrycznej, gazu, wody i odprowadzanie ścieków.

W Siedleminie działa Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, a przy niej przedszkole. Dyrektor Izabela Woś powiedziała PAP, że liczba uczniów w obu placówkach znacznie się zwiększyła w związku z wybudowaniem osiedla. -Jeszcze nie wszyscy rodzice się zdeklarowali, czekamy na kolejne wnioski - poinformowała.

W przedszkolu zaplanowano 75 miejsc, a szkoła jest w stanie przyjąć około 250 uczniów. Dyrektorka dodała jednak, że trzeba będzie rozbudować szkołę i wybudować odrębne przedszkole, "ponieważ będzie brakowało miejsc".

Burmistrz Pawlicki powiedział PAP, że już podjął działania w tej sprawie. - Zakupiliśmy przy osiedlu sąsiednią nieruchomość właśnie z myślą o budowie nowego przedszkola" - poinformował.

Zadowolenia z inwestycji nie kryje także ksiądz Krzysztof Milewski z kościoła pw. Św. Mikołaja Biskupa w Siedleminie. - Liczę na to, że tak duża liczba nowych mieszkańców ubogaci życie naszej parafii - powiedział.

Klucze do nowego mieszkania odebrała m.in. Ewa Gaińska. - Dla mnie i męża mieszkanie to szansa na nowe życie, bo nie mieliśmy zdolności kredytowej. Teraz będziemy wiedzieli, gdzie jest nasze stałe miejsce na ziemi - stwierdziła.

Sylwia Stefaniak, matka dwojga małych dzieci, powiedziała, że jest bardzo szczęśliwa. - Dla nas i naszych dzieci jest to start w przyszłość - powiedziała. Dodała, że cieszy się, że na osiedlu zamieszka dużo rodzin z małymi dziećmi.

Lokale nadają się do zamieszkania od razu. - Na podłogach są panele, są gniazdka, lampy, kuchenka gazowa z piekarnikiem oraz cała armatura łazienkowa. Tylko wnieść meble i zamieszkać. Niektórzy po odbiorze kluczy już zostają w tych mieszkaniach- powiedział burmistrz.

W budynkach nie ma piwnic, ale do każdego mieszkania jest przypisane tzw. pomieszczenie gospodarcze. Parking dla samochodów jest koło budynków. Burmistrz informuje, że ściany są z cegły ceramicznej i ocieplone 20-centymetrowym styropianem, dachówka jest ceramiczna, a okna trójszybowe, spełniające najwyższe standardy. Każdy dom jest wyposażony w kocioł gazowy na ciepłą wodę i centralne ogrzewanie.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • dajan55, 2018-04-27 16:24:35

  Do rb: Przeczytaj artykuł - tam jest napisane .
 • rb, 2018-04-27 10:58:52

  Jakie są opłaty dla mieszkańców ?